Anketler, ekstra para kazanmanın harika bir yoludur. 2021’de anket doldurarak para kazanmak için en iyi anket siteleri ve stratejileri açıklıyoruz.

Hiç kimse online anketleri doldurarak zengin olmayacak, ancak boş vaktiniz varsa fazladan para kazanmak için iyi bir seçenek olabilir.

Birkaç güzel faydası var:

  • Herkes anketlerden para kazanabilir.
  • İhtiyacınız olan tek şey bir internet bağlantısıdır.
  • Tam esneklik; canınız istediği zaman anketleri yanıtlayın.
  • Tamamen erişilebilir ve esnek bir internetten para kazanma yöntemi için anketleri kullanmak en iyi seçeneğinizdir. Diğer internetten para kazanma yolları daha kazançlı ancak başlaması bu kadar kolay değil.

Yalnızca saygın şirketlerle çalışmaya dikkat edin.

Anket doldurarak para kazanmak için en iyi anket siteleri:

Online anketlere katılmaya hazırsanız, iyi haber, bunu yapabileceğiniz çok yer var. İşte kontrol edilecek en iyi anket siteleri.

Anket doldurarak nasıl para kazanılır?

Anket doldur para kazan” cümlesi kulağa gerçek olamayacak kadar iyi fırsatlardan biri gibi gelebilir. Sonuçta, internet üzerinden soruları yanıtlamaları için insanlara ne tür yasal işletmeler ödeme yapar?

Görünüşe göre epeyce fazla. Şirketler, tüketicilerin ne düşündüğünü bilmek ister ve online anketler, büyük miktarda veri toplamanın hızlı, ucuz ve kolay bir yoludur. Bu verileri elde etmek için işletmeler anket siteleri ile çalışır.

Anket doldurarak para kazanmak için yapmanız gerekenler:

En iyi anket sitesine kaydolun: Birçok saygın online anket şirketi vardır. Onlarla çalışmak için her siteye kaydolmanız gerekir.

İçeri girmeden önce, çoğu anket şirketinin oldukça fazla bilgi isteyeceğini bilin. Bunun nedeni, anketlerini belirli demografik özelliklere göre düzenlemeleridir.

Örneğin, bebek ürünleriyle ilgili bir anket yürüten bir şirket, özellikle annelere odaklanarak muhtemelen bebeklerin ebeveynlerini hedeflemek isteyecektir. Çocuğu olmayan bekar bir bireyseniz, muhtemelen bu anket için seçilmeyeceksiniz.

Anketler hakkında bildirim alın: Profilinizi kaydedip tamamladığınızda çoğu anket şirketi bir ankete katılmak için seçildiğinizi size bildirecektir.

Tabii ki soruları online olarak yanıtlamanız yeterlidir. Bazen, anketin arkasındaki şirket bir ürünü denemenizi ve ardından onunla ilgili soruları yanıtlamanızı ister.

Anket doldurarak para kazanın: Bu, anket doldurarak para kazanmak isteyenlerin beklediği kısımdır. Anketi başarıyla tamamladığınızda, çabalarınız için ödeme alırsınız.

Pek çok anket şirketi nakit parayı doğrudan hesabınıza aktarırken, diğerleri sizi alışveriş çekleri veya farklı şekilde ödüllendirir.

Anketlerden ne kadar para kazanabilirsiniz?

Anketler size çok büyük bir gelir sağlamaz veya sizi mali açıdan bağımsız yapmaz.

Gerçek şu ki, bunlar, aylık bir akşam yemeği için kullanabileceğiniz fazladan harcama parası, haftalık kahve masrafınız veya zamanla büyüttüğünüz bir tasarruf hesabını biriktirmek için iyidir.

Diğer bir strateji, kredi kartı gibi bir borcu ödemeye yetecek kadar tasarruf etmek için online anketleri kullanmaktır.

Online anketler için ödeme, şirketten şirkete değişir ve bazıları sizi nakit yerine çeşitli hediye çekleri ile ödüllendirir.

Ne kadar kazanabileceğiniz, aslında ne kadar zaman ayırabileceğinize de bağlıdır. Anket katılımcılarına ne kadar kazandıklarını soran bir forum başlığına göre, cevaplar ayda 10 dolardan ayda 150 dolara kadar değişiyordu.

Kazançlarınız, ne kadar veri sağlamak istediğinize de bağlıdır. Bazı anketler, adres, doğum tarihi, sağlık geçmişi ve ev sahipliği gibi önemli miktarda kişisel bilgi ister.

Bunun nedeni, şirketlerin sizi bir ankete katılmaya davet etmeden önce hedef demografilerine uyup uymadığınızı bilmek istemeleridir.

Günün sonunda anket doldurmak, özellikle internette çok zaman geçiren biriyseniz, biraz ekstra para kazanmanın kolay bir yolu olabilir. Facebook’u kontrol etmek veya Twitter’da gezinmek yerine birkaç soruyu yanıtlayabilirseniz.

Anket Siteleri

Anket doldurarak para kazanmak için güvenilir anket siteleri.

LifePoints

LifePoints, dünyanın her yerinden 5.000.000’den fazla üyeye sahip bir anket sitesidir. Dünyanın en büyük araştırma ve analiz şirketlerinden biri olan Lightspeed tarafından desteklenmektedir.

Önde gelen online araştırma panellerinden biri olan LifePoints, tüketiciler için çok çeşitli anket fırsatları sunar. Sadece ücretsiz olarak kaydolun ve anketleri tamamladıktan sonra sanal LifePoints kazanmaya başlayın.

Anketler birçok farklı konuyu kapsayabilir. Bu, seyahat, sağlık, spor veya günlük yaşamın diğer bölümlerini içerebilir.

Elbette, tamamlamak istediğiniz anketleri siz seçersiniz. Anketleri tamamlamak için sahip olmanız gereken herhangi bir özel ihtiyaç veya beceri yoktur.

LifePoints ayrıca bazı ürün test fırsatları sunar. Bu, incelemeniz için evinize bir ürün gönderecekleri anlamına gelir.

Toluna

Toluna, katılımcıların anketleri tamamlamalarına olanak tanırken aynı zamanda kazanmanın birçok başka yollarını da sunar. Ayrıca, Toluna bir uygulama sunar, böylece hareket halindeyken görevleri tamamlayabilir ve anketlerden para kazanabilirsiniz.

Yeni üyeler sadece kaydoldukları için 500 puan alacaklar. Başkalarını yönlendirirseniz, arkadaşlarınız ve ailenizin de kaydolması için 500 puan alacaksınız.

Toluna anketlerine katılın ve nakit veya ödüllerle değiştirebileceğiniz puanlar kazanın.

Üye olduktan sonra hemen kazanmaya başlayabilirsiniz. Hangi anketleri tamamlayacağınızı seçebileceğiniz bir gösterge panosu olacaktır.

Başlamadan önce, size yaklaşık anket uzunluğu ve ayrıca tamamlayarak kazanabileceğiniz para miktarı verilecektir. Kaydolduğunuz anda ödüller kazanmaya başlıyorsunuz.

Profil oluşturma sorularını mümkün olduğunca çok doldurduğunuzdan emin olun. Bu, daha fazla anket fırsatına hak kazanmanızı ve nitelikli olmadığınız şeylerle zaman kaybetmemenizi sağlayacaktır.

Ipsos

Ipsos, Türkiye dahil birçok ülkede faaliyet gösteren lider bir araştırma şirketidir. Üyeler, online anketleri tamamlayarak puan kazanırlar.

Birçok farklı konu mevcut. Her anketin tamamlanması, konuya bağlı olarak 10 ila 50 dakika sürer.

Çoğu anketin online olarak tamamlanması gerekir. Ancak, telefonla tamamlayabileceğiniz anketler de sunarak size kazanmanız için daha fazla yol sunar.

Her anket bir diğerinden biraz farklıdır. Ancak, bir anketi tamamlamak için gereken yaklaşık süre ve ödeme tutarı her zaman size önceden bildirilecektir.

Bu, katılmaya değer olup olmadığı konusunda daha bilinçli bir karar vermenize yardımcı olacaktır.

YouGov

YouGov’daki konular geniş ve çeşitlidir, bu nedenle en iyi online anket fırsatlarından bazılarını sunarlar.

Herhangi bir günde, en sevdiğiniz markalar hakkında son dakika haberlerine veya TV’de izlediklerinize ilişkin fikriniz sorulabilir.

YouGov, bir dizi haber kuruluşuyla birlikte çalışır, bu nedenle araştırmaları genellikle medyada yer alır.

Bir YouGov panelisti olarak, bir ankete her katıldığınızda, ödüller için kullanabileceğiniz puanlar alacaksınız.

YouGov aracılığıyla anket doldurarak para kazanmak için 18 yaşında veya daha büyük olmanız gerekir. Bazı siteler gençlerin anket yapmasına izin verirken, YouGov bunlardan biri değil.

Valued Opinions

Birçok online anket meraklısının geri bildirimi dikkate alınması gereken bir şeyse, Valued Opinions ödemeler için en hızlı sitelerden biri olarak kabul edilir.

Siteye göz atarken, muhtemelen birden fazla anket fırsatı bulacaksınız.

Ayrıca, bu listedeki anket sitelerinin çoğu yalnızca 18 yaş ve üstü kullanıcılar için olsa da, Valued Opinions gençler tarafından doldurulabilecek anketler sunmaktadır.

Her zaman olduğu gibi, hesap profilinizi eksiksiz doldurmanız önemlidir. Bu size hak kazanabileceğiniz anketleri bulma konusunda en iyi şansı sağlayacaktır.

Diğer ücretli anket sitelerinden farklı olarak Valued Opinions, anketleri üyelere e-posta ile göndermez.

Bunun yerine, Avustralyalılara açık olan ücretli anketleri kontrol etmek ve seçmek için giriş yapmanız gereken bir gösterge panosuna sahiptir.

Çoğu anket, 3 ila 12 TL arasında bir ödeme sunar. Bununla birlikte, bazı ilk araştırmaların ücretsiz olarak yapılması gerekir. Bu, platformun sizi daha iyi tanımasına yardımcı olmak içindir. Valued Opinions platformundaki anketler genellikle 15-20 dakika sürer, ancak bu süre değişebilir.

Anket doldurarak para kazanmak isteyenler için İpuçları

Online anketleri denemek istiyorsanız, zaman kazandıran birkaç ipucunu uygulamak yardımcı olur.

Karınızı en üst düzeye çıkarmak için bu değerli dakikaları ve saatleri boşa harcamamak için elinizden gelen her şeyi yapmak istersiniz. İşte akılda tutulması gereken beş ipucu.

Çok fazla bilgi paylaşmaktan kaçının

Online bir anket sitesi kişisel bilgilerinizi derinlemesine incelemek isterse, yasal bir ödül sitesinden çok bir veri madenciliği sitesi olma olasılığı daha yüksektir.

Anket sitelerinde birkaç kişisel soru görmek normal olsa da, vatandaşlık veya kredi kartı numaranızı öğrenmek isteyen herhangi bir anketten uzak durmalısınız.

Anketler için yeni e-posta adresi oluşturun

Çoğu anket sitesi profilinize uygun bir anket olduğunda size e-posta gönderir. Birkaç siteye kaydolursanız, bu, günde birden fazla e-posta ile bombardımana tutulmanız anlamına gelebilir.

Yalnızca online anketler için ayrı bir e-posta hesabına sahip olmak size biraz zaman kazandırabilir. Bu şekilde bir veya iki anketi tamamlamak için boş zamanınız olduğunda E-postalar arasında kaybolmazsınız.

Diskalifiye olmaktan kaçının

Başlangıçta anketin demografisini eşleştirmiş olsanız bile bazı anketler anketin yarısında sizi diskalifiye eder. Ankete zaten 3 veya 5 dakika yatırdığınızı varsayarsak bu çok büyük bir zaman kaybı olabilir.

Bunu azaltmak için ne tür anketlere katılmak istediğinizi seçmenize izin veren sitelerle çalışın. Bazı anket siteleri, kesinlikle anket için uygun olduğunuzu önceden size bildirir.

Anketler için zaman ayırın

Diğer tüm ek işlerde olduğu gibi, online anketleri tamamlamak için belirli bir süre ayırırsanız muhtemelen daha fazla kazanacaksınız.

Çoğu bireysel anketin o kadar fazla ödeme yapmadığını unutmayın, bu nedenle gerçek bir kazanç elde etmeye başlamak için birkaçını tamamlamanız gerekir.

Sadece anketleri doldurmak için özel zaman yaratmak, bir ekrana bakıp küçük kutuları tıklatarak çok fazla saat harcamanızı da engelleyebilir.

Örneğin, bir saatlik bir zamanlayıcı ayarlarsanız, kaç tane anket tamamlayabileceğinizi görmek için kendi kendinize yarışabilirsiniz. Saat dolduğunda günü bitirirsiniz ve farklı bir göreve geçebilirsiniz.

Bilgisayarınıza virüs koruması yükleyin

Pek çok anket sitesi aslında anket toplayıcılarıdır, yani kişisel bilgilerinizi sizi üçüncü taraf sitelerde barındırılan anketlerle eşleştirmek için kullanırlar.

Açılır pencerelerden ve istenmeyen postalardan kaçınmak için bilgisayarınızda virüs koruması veya kötü amaçlı yazılım önleme programı olması iyi bir fikirdir.

Anket doldurarak para kazanmak yasal mı?

Evet! Tonlarca yasal anket sitesi var. Fakat muhtemelen çok para kazanamayacaksın.

En çok hangi anket siteleri ödüyor?

Anket doldurarak para kazanmak istiyorsanız verdiğimiz 5 siteyi mutlaka denemelisiniz.

Anket cevaplayarak nasıl para kazanılır?

Basit. Sadece anketleri yanıtlarsınız (tür siteye bağlıdır) ve genellikle nakit olarak değiştirebileceğiniz bir tür “puan” kazanırsınız.