Oturduğunuz yerden para kazanmak istiyorsanız sosyal medya hesaplarınızdan yola çıkabilirsiniz. Öyle ki bu hesaplar son yılların gelir kapısı haline geldi. Özellikle de Instagram en çok talep gören sosyal medya platformu olduğu için dikkatler üzerine çekiyor. Sonuç olarak Instagramdan para kazanmak isteyenler:

• Başta yaratıcı fikirlerle kendi hesaplarını açmak için harekete geçiyor.
• Herhangi bir ürün ya da hizmet satışı için de hesap açmak mümkün.
• Açılan hesapların popüler ve güvenilir hale gelmesi adına çalışma gösterilir.

Bu çalışmaların sanıldığı kadar basit olmadığını belirtmek gerek. Uzun bir çalışma evresine ve sabırlı olmanıza ihtiyaç duyulur. Çünkü Instagram son derece nankör bir platform. En ufak bir aksaklık ya da sessizlik unutulmanıza neden olacaktır.

Instagramda Öne Çıkmak İçin Ne Yapmalı?

Fenomen hesaplar arasına girerek kazanç sağlamak kolay değil. Ancak amacı bu yönde olanlar mevcut. Instagramdan para kazanmak adına öne çıkmak gerekir. Çünkü bu durum reklam almanızı veya ürün satışından para kazanmanızı mümkün kılar. Bunun için de:

-Takipçiler: İlk etapta takipçi sayısına ilişkin çalışma göstermek gerekir. Sayının artması ile beraber hesabınız daha fazla merak uyandırır. Aynı zamanda güvenilir geleceği için gelirler de artış gösterecektir.

-Paylaşımlar: Gün içerisinde birkaç defa paylaşımda bulunmaya özen göstermelisiniz. Paylaşımların dikkat çekici olması önemli. Yaratıcı fikirlere ya da farklı ürünlere sahip olmak, Instagram’da 1- 0 öne geçmenize katkı sağlar.

Instagramda Nasıl Takipçi Kazanabilirim?

Takipçi satın alma işlemlerinden uzak durmak en doğrusu. Çünkü dolandırıcı platformlar paranızı el koyabilir ve takipçi aktarmaz. Aynı zamanda aktarılan takipçilerin zamanla sayıca düşmesi de itibarın zedelenmesine neden olacaktır. Bunun için:

• Instagram üzerinden özenli ve düzenli paylaşımlarda bulunmak takipçi sayısının artmasını sağlar.
• Özel çekilişler ve kampanyalar düzenlemek takipçilerin artmasını sağlar.
• Takipçileri ile sürekli olarak iletişim halinde olmakta kazandırır.

Instagramdan para kazanmak isteyenler ilk etapta takipçi kazanmak için çalışma göstermeli. Takipçinin fazla olması reklam anlaşmaları için önemli. Aynı zamanda ürün satışında da öne çıkmak isteyenlerin ilk etapta takipçi sayısını dikkate alması gerekmekte.

Instagramda E-Ticaret Nasıl Gerçekleşir?

E-ticaret sisteminin son yıllarda bir hayli talep gördüğü açık durumda. Özellikle de vergi sorumluluklarına sahip olmayan hesapların bu yolla bir hayli avantajlı hale geldikleri görülüyor. Sonuç olarak Instagramdan para kazanmak isteyenlerin tercihi bu yönde olabiliyor. Örneğin:

-Ticaret Ürünleri: Ayakkabı, çanta, giyim, yemek, spor ya da müzik gibi çeşitli alanlardan ticarete geçilebilir. Bu alanlar için yatırıma ihtiyaç duyulur. Yani belirli bir sermayeye sahip olan kişiler ürünlerini alır ve tanıtıma başlar.

-Ticari Tanıtım: Ürünlerin tanıtımı için dikkat çekici görsellere ihtiyaç duyulur. Gerek ana profilde gerekse story üzerinden paylaşımlara geçmek gerekir. Hatta Instagram tanıtım faaliyetlerine başvurulabilir. Bunun için:

• Son derece uygun fiyatlardan birkaç saat kadar tanıtımınız yapılır.
• Birkaç gün olacak şekilde de tanıtım yapılmasını talep edebilirsiniz.
• Tanıtımlar ana sayfa ve story üzerinden gerçekleşir.

Instagram E-Ticaret Ödemesi Nasıl Yapılıyor?

Instagramdan para kazanmak isteyenler e-ticaret sistemini iyice araştırmalı. Mesela ödemeler hakkında fikir sahibi olmak gerekir. Gerek kendi gerekse kullanıcı güvenliği açısından çeşitli detaylar göz önünde bulundurulur. Örneğin:

• Havale, kapıda ödeme ve kredi kartı gibi alternatiflere yer verilir.
• Shopier.com üyeliği ile her iki tarafın güvence altına alınması sağlanır.
• Taksitli olarak da kredi kartı üzerinden ürün alışverişine geçilebilir.

Hesap sahipleri bu detayların hepsine yer vermekte özgür. Özellikle de güven kazanmak ve popüler hale gelmek için ödemeler son derece önemli. Güvenilir Instagram hesapları e-ticarette başarı sağlar. Daha fazla talep edilmeleri ve kazançlarını arttırmaları mümkün hale gelir.

Instagram E-Ticaret Kargo Seçenekleri

Yine e-ticaret yapacak olan kullanıcıların ödemeler kadar kargo anlaşmalarına da önem vermesi gerekiyor. Instagramdan para kazanmak adına bu detaylara netlik kazandırmak önemli. Kargo için de:

-Anlaşmalar: Kargo firmalarına giderek fiyat almanız gerekir. En uygun fiyata yer veren firmalarla anlaşma sağlanır. Birkaç senelik olan bu anlaşmalar neticesinde satılan ürünlerin makul ücretlerden gönderimi gerçekleşir.

-Ücretler: Kargo bedeli 5, 10 ya da 15 TL olabilir. E-ticaret alanında kullanıcılar bu durumu da dikkate alır. Hatta kapıda ödeme için ekstra 5 TL gibi tutarlar talep edilir. Kullanıcılar ücretleri göz önünde bulundurur ve ürün alımına geçer.

Instagramda Reklam Almak İçin Ne Yapmalı?

Instagramdan para kazanmak isteyenlerin reklam gelirlerine de başvurmaları mümkün. Özellikle de fenomenlerin bu yolla geçimini sağlaması dikkatlerden kaçmıyor. Fenomen olmak biraz zor olsa da hesapları dikkat çekici hale getirmek sizin elinizde. Mesela:

• Reklam verecek olan firmalar hesapların takipçi sayısını göz önünde bulundurur.
• Sık sık yorum ile beğeni alan hesaplar daha fazla tercih edilir.

Kısacası popüler hesapların reklam anlaşmalarında öne çıktığı açık durumda. Bu nedenle hesabı popüler hale getirmek için çalışma göstermek gerekir. Popüler Instagram hesapları reklam gelirleri ile yüksek kazançlara imza atar. Dev markalarla anlaşma sağlamak için hesabınızı aktif hale getirmeniz önemli.

Instagramda Takipçi Hileleri Nelerdir?

Kazançların takipçi sayısı ile bağlantılı olarak sergilendiği açık durumda. Gerek e-ticaret gerekse reklam için bu durum göz önünde bulundurulur. Sonuç olarak Instagramdan para kazanmak isteyenler de takipçi hilelerine başvurur. Örnek vermek gerekirse:

-Hashtag: Paylaşılan fotoğrafların ya da videoların hashtag üzerinden daha dikkat çekici hale gelmesi mümkün. İlk etapta çok abartmadan hashtag kullanımına yer vermek gerekir. Bu durum hedef kitlenin zamanla artış göstermesine katkı sağlar.

-Fırsatlar: Arkadaş davetleri üzerine kampanya düzenleyen hesaplar da takipçileri ile şaşırtıyor. Yine başlarda bu duruma yer verilebilir. Fırsat sunarak takipçi sayınızı arttırmayı hedefleyebilirsiniz.

Instagramda Sponsorluk Almak İçin Ne Yapmalı?

Sponsorluk ve reklam anlaşmaları aynı amaca hitap eder. Yine küçük ya da büyük markaların bu yolla kendi tanıtımlarına yer verdiği açık durumda. Tanıtımların büyük kitlelere ulaşması için takipçisi fazla olan hesaplarla anlaşma sağlanır. Instagramdan para kazanmak isteyenler de:

• Takipçi sayısını yüksek tutarak sponsorluk anlaşmalarından faydalanabilir.
• Sayının sabit kalması adına etkin paylaşımlarda bulunmak önemli.
• Herkesin beğenisi toplayacak şekilde Instagram hesabınızı kullanmanız gerekir.

Örneğin moda tanıtımları yapılabilir, yemekler sergilenebilir ya da seyahat planlarına yer verilebilir. Bu alanda kendini tanıtan hesapların çeşitli paylaşımlarda bulunduğu açık durumda. Tanıtım sırasında farklı markalara yer vermek ek gelir kaynağı olarak görülüyor. Hatta influencer olarak adlandırılan kullanıcılar direk olarak bu tanıtımlardan geçimini sağlıyor.

Instagramdan Para Kazanma Tüyoları

Instagramdan para kazanmak için öyle hilelere ya da gizli işlemlere yer vermenize gerek yok. Çünkü son derece şeffaf bir platform. Her türlü işlemin açıkça gözler önüne serildiği açık durumda. Bu aşamada işlemlerin dikkat çekici ve halka hitap etmesi önemli.

Kullanıcıların paylaşımlarına bağlı olarak popüler hale gelmesi mümkün. Zamanla takipçisi artan kişiler reklam ile sponsorluk anlaşmalarında boy gösterir. Haricinde istekleri herhangi bir ürünün satışı için harekete geçebilir. Hepsinin büyük bir sabır ile özveri istediğini belirtmek gerek. Bunun için telefonunuzu şarjsız bırakmamanız ve aktif olarak hesabınızı kullanmanız önemli.