İnternetten nasıl para kazanacağınızı ve nihayet istediğiniz finansal ve zaman özgürlüğüne nasıl ulaşacağınızı bilmek ister misiniz? Eğer öyleyse, şanslısınız çünkü burada evinizin rahatlığında internetten para kazanmanın 30 yolu var.

Online para kazanmak, ekstra para veya tam zamanlı gelir elde etmenin en iyi yollarından biridir.

İnternetten para kazanmak düşündüğünüzden daha kolay olabilir, neredeyse herkes herhangi bir deneyim gerektirmeden başlayabilir.

İnternet, para kazanmak için pek çok olasılık açtı.

Nasıl?

Çok basit, evden, bir kafeden veya kalbinizin istediği yerde çalışmanıza izin veriyor. Düzgün yapılırsa 9-5 işinizden bile çok daha fazlasını kolayca yapabilirsiniz.

Çoğu iş, zamanında ve gerçekten istekli yapıldığında sonuç verir.

Öğrenci veya tam zamanlı çalışan olmanız hiç önemli değil, herkes için hayatını sonsuza dek değiştirebilecek fırsatlar var.

İnternetten kolay para kazanmak mümkün mü?

Herkesin uzun vadede çok para kazanmanın bir yolunu istediğini anlıyoruz, ancak bazılarımız faturaları ödemek veya diğer acil ihtiyaçları için hızlı ve kolay para kazanmak istiyor.

Para kazanmanın en kolay yolu, çok fazla deneyim, bilgi veya zaman gerektirmeyenlerdir. Kimse gün boyu korkunç bir iş yapmak istemez, hatta pek çok insan kolay para kazanmak için can atar.

İnternetten kolay para kazanmak için bazı örnekler; becerilerinize uygun freelance işler yapmak veya sosyal medya girişimleri olabilir. Tüm bu fikirler oldukça iyi bir ödeme için çok az iş gerektiriyor.

Anket doldurmak ve daha fazlası gibi bazı hızlı para kazanma yolları da vardır. Zengin olamasanız da, kesinlikle faturaları ödemenize veya sadece ekstra para kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Hızlı para seçenekleri ile başlayın; Web’de doldurduğunuz her anket için size ödeme yapacak birçok şirket var.

Fırsatlar sınırsızdır, bu yüzden becerilerinizi anlayın ve hızlı para kazanmaya başlayın. İnternetten para kazanma için en iyi 30 yol:

1. Anket Doldurarak Para Kazanmak

Online anket cevaplamak, para kazanmanın en yaygın ve kolay yollarından biridir.

Çünkü pazar araştırması tüm işletmeler ve markalar için çok önemlidir. Çoğu online anket, demografik verileri (yaşınız, cinsiyetiniz, geliriniz vb.) Toplar ve ürünler ve hizmetler hakkında tarafsız görüşünüzü ister.

Bu, işletmelerin ve markaların mal ve hizmetlerini geliştirmelerine yardımcı olur.

Üniversiteler ve laboratuvarlar bile araştırmaları için online anketleri kullanırlar. Örneğin, siyaset veya güncel olaylar hakkında araştırma yapıyor olabilirler. Ya da insanların kariyerleri hakkında ne düşündükleri üzerine bir araştırma yapıyor olabilirler.

Anketler, anonim olarak veri toplamasına yardımcı olur ve dürüst yanıtlarınız için ödeme alırsınız.

Anketler birkaç sentten birkaç dolara kadar ödeme yapıyor. Sadece ücretsiz bir hesap oluşturun, anketleri yanıtlamaya başlayın ve tamamladığınız her biri için para kazanın.

Birçok anket sitesi var, ancak bazıları diğerlerinden daha popüler ve saygın. Kullanıcılara ödeme yapan, iyi bilinen ve anket doldur para kazan sloganı ile hizmet veren birkaç site:

 • Toluna
 • LifePoints
 • İpsos i-say

2. Blog Yazarak Para Kazanmak

Hakkında son derece bilgili olduğunuz ve yıllarca her gün üzerine yazabilecek kadar zevk aldığınız bir konu var mı? Bu sorunun cevabı evet ise, o zaman bir blog açmak sizin için doğru olabilir.

Düzenli ziyaretçi ve okuyucu edinmek yavaş bir yolculuktur, ancak bir kez yaptıktan sonra önemli miktarlarda para kazanmak kolaydır.

Blog oluşturma yoluyla, blogunuzdaki reklamlardan, makalelerinize satış ortaklığı bağlantıları yerleştirerek, dijital ürünler satarak (çevrimiçi kurslar gibi) ve hizmet satarak (danışmanlık gibi) para kazanabilirsiniz.

3. Bir Web Sitesi Satın Alın

En iyi pırlantayı tespit etmekte iyiyseniz, eski bir web sitesi satın almak ciddi gelir sağlayabilir. Web sitesi satın almak hisse senetleri gibi olabilir, eski web sitelerini alıp satabilir ve kullanıcı trafiğini, alan adını ve gelir akışını kullanarak bunları nakde çevirebilirsiniz.

Web siteleri satın almak için zamanınızı, paranızı ve sınırlarınızı bilmeniz önemlidir. Çok fazla risk söz konusudur, ancak uygun şekilde yapılırsa karlıdır. Web sitelerini satın almak ve satmak için önde gelen pazar yeri Flippa’dır.

4. Satış Ortaklığı Yapın

Sosyal Medya, web sitesi veya blog’da takipçileriniz var mı? Eğer öyleyse, o zaman internetten para kazanmak için büyük bir fırsat var.

Satış ortaklığı pazarlaması ile başka bir şirketin ürün veya teklifini yayınlayacaksınız; kitleniz bağlantıyı tıklar ve bir satın alma işlemi yaparsa ödeme alırsınız. Bu kadar kolay.

5. YouTube’dan Para Kazanmak

Yaratıcılık, tutku ve bazı video düzenleme becerileriniz varsa, bir YouTube kanalı oluşturmak sizin için mükemmel olabilir. YouTube kullanıcıları her türden benzersiz videolar oluşturur.

“Ne hakkında video çekmeliyim?” Diye düşünebilirsiniz.

Cevap basit:

Tutkun!

Bir şey hakkında tutkuluysanız, aynı ilgiyi paylaşan birkaç milyon (veya daha fazla) kişi var.

Bir YouTube kanalı başlatmak son derece kolaydır, tek yapmanız gereken bir youtube hesabı oluşturmaktır ve yüklemeye hemen başlayabilirsiniz.

Anahtar, her gün veya haftada birkaç kez sürekli olarak video yüklemektir.

6. Sosyal Medyadan Para Kazanmak

Fenomen olmak, bir sürü para kazanırken hayatınızı şartlarınızda yaşamanın en iyi yollarından biridir. Bunun çalışma şekli Sosyal Medya’da (Tipik olarak Instagram) takipçi oluşturmaktır.

İşletmeler reklamı sayfada yayınlamak için fenomenlere ödeme yaparlar. Bu çok para kazanmak için harika bir yoldur, tek sorun takipçilerinizi oluşturmaktır.

Daha fazla takipçi, daha fazla ücret anlamına gelir.

Şimdi hayatınızı gerçekten yaşamak ve bunu yapmak için para kazanmaya başlayın.

Ne yapacağınızı anladıktan sonra takipçilerinizi büyütmek için çalışma zamanı. Ne kadar çok alırsanız o kadar fazla ödeme alırsınız.

Gerçekten bu kadar basit.

Kitlenizi oluşturmaya başladığınızda gerçekten özgür bir hayat yaşayabilir ve yaklaşık 5 dakika süren bir reklam yayınlamak için ödeme alabilirsiniz.

Fenomen olmak için en popüler yerler Instagram, Twitter, Facebook ve TikTok’tur. Her yıl yeni bir uygulama popüler hale geliyor ve sosyal medyayı fırtınaya alıyor.

7. Dropshipping Yapın

Bu, sizi zenginleştirebilecek düşük riskli bir e-ticaret mağazası için mükemmel bir fırsattır. Dropshipping, doğrudan bir üretici aracılığıyla gönderilecek ürünleri satmaktır.

Bu, bir dropshipper’ın ürüne asla dokunmayacağı, markalarını / ürünlerini web sitelerinden pazarlayacağı anlamına gelir. Müşteri daha sonra bir sipariş verecektir.

Daha sonra dropshipper ürünü sipariş edecek, üretici bilgilendirilecek ve satın alma işlemini tamamlayacaktır. Drophipper, üreticilerin fiyatı ile ne kadara sattıkları arasındaki farkı kazancaktır.

Örnek: Bir üretici 3 dolara cüzdan satıyor, dropshipper cüzdanı kendi fiyatıyla pazarlayacak (15 $ diyelim). Müşteri 15 $ ‘lık cüzdanı satın alacak ve dropshipper 12 $’ lık kolay bir kazanç elde edecek.

Dropshipping ile para kazanmaya başlamak için çok fazla pazarlama, test ve ürünler için iyi bir göz gerekir. İlk adım bir ürün bulmaktır.

Kullanılacak en iyi web siteleri şunlardır:

 • Alibaba
 • Aliexpress
 • SaleHoo

Bir ürün bulduktan sonra, ürünü satmak için bir alan adına ve web sitesine ihtiyacınız olacaktır. Oradan pazarlamaya başlayabilirsiniz. Çoğu dropshipper Facebook reklamlarını veya Instagram reklamlarını kullanır.

Müşteriler daha sonra sitenizi ziyaret etmeye ve sipariş vermeye başlar.

Ya tedarikinizi manuel olarak bildirin ya da pasif geliri gerçekten seviyorsanız, siparişi tedarikçiye otomatik olarak bildiren bir uygulama indirin. Oradan sadece arkanıza yaslanın ve ödeme alın.

8. E-Kitap Yazarak Para Kazanmak

E-kitap yazmak, evden kazanç elde etmenin harika bir yoludur. Çok fazla araştırma ve yazı lazım ama işe yarayacak.

Bir kitap yazmak daha kolay olamazdı, herkes bir e-kitap yayınlayabilir ve anında para kazanmaya başlayabilir. Bu, kitaplarını yayınlamaya çalışan her yazar için inanılmaz bir fırsat.

Bir e-kitap yazmak için açıkça iyi bir hikayeye sahip olmak ve bu hikayeyi kelimelere dökmek çok önemlidir, ancak başarının anahtarı değer yaratmak ve kurgusal olmayan hikayeler yazmaktır.

İnsanlar gerçek hikayeleri ve gerçekleri sever; Araştırma, hikayenizi kusursuz aktarmak için önemli bir faktör olacaktır.

9. Stok Fotoğraf Satın

Fotoğraflarınızı satarak para kazanın. Sadece sevdikleri şeyi yaptıkları için fotoğrafçılara ödeme yapan birçok şirket var.

Fotoğrafçının çektiği fotoğrafları yayınlayacaklar. Bir müşteri bu fotoğrafı satın aldıktan sonra fotoğrafçıya ödeme yapılır. Bu kadar basit.

Başlamak için aşağıdaki web sitelerinden biri için ücretsiz bir hesap oluşturmanız yeterlidir:

 • Getty Images
 • Adobe Stock
 • Shutterstock

Bir web sitesi seçtikten sonra, sahip olabileceğiniz fotoğrafları yüklemeye başlayabilirsiniz. Dışarı çıkıp trend olan, sık aranan ve benzersiz olan bazı fotoğraflar çekmek işin anahtarıdır.

10. Podcast Açın

Bir podcast açmak çok heyecan verici olabilir. Podcast’ler şu anda %15 artışla yükseliyor. Dinleyicilerin yaklaşık %40’ı 12-24 yaşları arasında. Bu yaratıcı ve tutkulu bir birey için harika bir fırsat.

Her dinleyicinin ilgilendiği bir şeyden bahsederek dünyanın dört bir yanındaki dinleyiciler için ses içeriği oluşturun. Podcast’ler, uzun yolculukların aşılması için mükemmeldir.

Bir podcast işine başlamak için, bir tür teknoloji bilgisine sahip olmak önemlidir.

Ancak en önemlisi, bir kitlenin dinlemeye devam etmek istediği yaratıcı, eğlenceli ve tutkulu bir kişilik. Size ve bir kitleye hitap eden bir konu seçin. Orada sadece konu hakkında konuşun ve eğlenin.

11. Freelancer Olun

Bu kolayca her iki kategoriye de girebilir. Bu nedenle, büyük bir freelancer hayranıyım. Masaya zaten talep edilen bir beceri getirdiyseniz, para hızlı bir şekilde gelebilir.

Uzun vadeli hatta gerçek bir işe dönüşen istikrarlı bir gelir oluşturabilirsiniz.

Çünkü kendim yaptım.

Bu blog yazısının yayınlanmasından yaklaşık beş yıl önce freelance çalışmaya başladım. Bu süre içinde birkaç freelance müşterim oldu.

Talep edilen bir beceriye sahip olmasanız bile hızlı bir şekilde bir şeyler öğrenebilir ve aslında istediğiniz her şeyi yaparak tamamen yeni bir kariyere başlayabilirsiniz.

12. Online Kurs Oluşturun

Başkalarına öğretmek için sağlam bir beceri ve tutkunuz varsa, online kurs hazırlayarak çok para kazanabilirsiniz. Girişimciler, aç öğrencilere bir beceriyi öğreten video kursları oluşturuyor.

Başlamak için beceri setinizde çok fazla bilgi gerekir. Alanınızda başarılı olmanız önemlidir, yoksa kimse size inanmaz.

Ancak ne yaptığınızı biliyorsanız, diğerleri üzerinde büyük bir etkisi olabilir. Ders vermek çoğunlukla bilgi gerektirir, ancak nasıl öğretileceğini bilmek de önemlidir.

Çoğu insan kurslarını ayarlamak için Udemy kullanır . Burada ders materyali yükleyebilir ve ödemeleri yönetebilirsiniz.

13. İş Danışmanı Olun

İster pazarlama uzmanı olun, isterse farklı bir beceriye sahip olun, küçük işletme sahipleri için önemli bir varlık olacaksınız.

Her zaman bir sorunu çözmek için ödemek isteyen işletmeler vardır. Bu, başkalarına yardım etmek ve ekstra para kazanmak için harika bir fırsat.

Danışmanlığa başlamak için bir ton bilgi ve uzmanlık gerekir. Öncelikle diğer işletmeler için çözebileceğiniz sorunları bulmak önemlidir.

Görevleriniz, atanmış iş projelerini organize edebilir ve yürütebilir, müşteriler hakkında bilgi toplayabilir ve bazen müşterilerle toplantı yapabilir (sanal ise skype ile).

Bir iş danışmanı, bir işin planlanması, eğitimi ve stratejisine dahil olur. Müşterileri getirmeye başlamak için bir web sitesi kurmak önemlidir.

Doğrudan başka bir şirketle çalışacak ve mücadele ettikleri sorunları çözmelerine yardımcı olacaksınız.

14. Airbnb’de Evinizi Kiralayın

AirBnb, çok az iş için çok para kazanmanın çok benzersiz bir yoludur. Evinizi kiralamak bugünün dünyasında yeni bir norm haline geldi. Evinizi veya dairenizi kiralayarak yeni insanlarla tanışmanın yanı sıra çok para kazanabilirsiniz.

Çok para kazanabilmenize rağmen hepsi pasif gelir değil. Bir konuğa ev sahipliği yaptığınızda tüm konaklamaya katılabilirsiniz.

Hizmetinizin ve binanızın incelemeleri çok önemli olduğu için yeri temiz tutmak da çok önemlidir. Her ne kadar hemen hemen her yerde ev sahipliği yapabilseniz de, daha iyi konum turistler için daha iyidir.

Yerinizi kiralamak söz konusu olduğunda birçok kural vardır. Ayrıca, her zaman misafirlerle açık olun ve ilk başta korkutucu olsa da, şaşırtıcı olacaktır.

15. Bir Yazılım Oluşturun

Başkalarına yardım etmeyi ve yazılım oluşturmayı biliyorsanız kazanacak çok para var. Uygulama oluşturma, ister tüketici uygulaması olsun, ister belirli bir sektör için sorunları çözmek için özel bir uygulama, hatta zaman geçirmek için bağımlılık yapan oyunlar olsun, herhangi bir neslin her birine yardımcı olur.

Her konu ve sektör son derece önemlidir. Kazanılması gereken sonsuz miktarda para var, bağımsız geliştiriciler uygulama mağazasında tek başına 20 milyar dolar kazandılar.

Yazılım oluşturmaya başlamak için gerçekten 2 rota var:

İlk yol, önce bir fikir düşünmek ve fikrinizi finanse etmek için yeterli para toplamaktır. Oradan yeni yazılımınızı oluşturmak, başlatmak ve ölçeklemek için geliştiriciler ile çalışabilirsiniz.

İkinci rota, nasıl tasarlayacağınızı ve kendi yazılımınızı tasarlayabileceğinizi bilmenizi gerektirir. Bu şekilde size daha fazla kontrol sağlar ve maliyeti önemli ölçüde azaltır. Kendi yazılımınızı nasıl oluşturacağınızı öğrenmek zamanla daha yüksek bir yatırım olacaktır.

16. Sanal Asistan Olun

Organizasyonda harikaysanız, başkalarının günlerini düzenli tutmasına yardımcı olarak internetten para kazanma potansiyeline sahipsiniz. Sanal asistanın günde birden fazla görevi vardır.

Ana işleri defter tutma, veri girişi, araştırma, seyahat rezervasyonu ve e-postaları yönetme olacaktır. Bu, en başarılı olanlarla çalışmak ve öğrenmek için harika bir yoldur.

Sanal bir asistan olmak oldukça kolaydır, sadece kimin için çalıştığınıza bağlıdır. Çalışmanız, çalıştığınız şirket veya kişiye göre yapılacak, ancak genel olarak aynı kalacaktır.

17. Online Eğitmen Olun

Evden para kazanmak istiyorsanız online ders vermeyi düşünmelisiniz. Bazı özel eğitim platformlarının oldukça katı gereksinimleri vardır, ancak diğerleri daha rahattır.

Listemizdekiler diğer seçeneklerden daha az gereksinime sahiptir. Aynı anda birkaç site için ders verirseniz oldukça tutarlı para kazanabilirsiniz.

Aşağıdaki platformların çoğu İngilizce eğitimi içindir, ancak bunları kullanma deneyimine ihtiyacınız yoktur. Platformlar, konuşma İngilizcesi uygulamak isteyen her yaştan öğrenciler içindir.

Aşağıda yer alan sitelerin bir kısmı daha geleneksel özel dersler sunmaktadır, ancak özel ders öğretmenlerinin kriterleri vardır. Online öğretim siteleri:

 • NiceTalk
 • Italki
 • Chegg
 • VIPKID

18. Web Tasarımı Yapın

Web tasarımcıları her zaman yüksek talep görmektedir. En küçük işletmeler ve markalar bile online bir varlık gerektirir.

Bazı temel tasarım becerileriniz varsa, mevcut şablonları kullanabilir ve web sitelerini tüm işletmelerin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde özelleştirebilirsiniz.

Kodlama konusunda uzman olmak zorunda olmasanız da, ne kadar iyi olursanız o kadar fazla ödeme alma olasılığınız artar.

WordPress gibi platformlar minimum miktarda teknik bilgi gerektirir ve tek ihtiyacınız olan tasarım için bir göz. Başlamak isteyenler için WordPress tasarımı hakkında bir Udemy kursu almanızı öneririz.

19. Transkripsiyon Yaparak Hızlı Para Kazanmak

Ses ve videonun metne dönüştürülmesi internetten para kazanmanın kolay bir yoludur. Aşağıdaki transkripsiyon sitelerini kullanmak için deneyime ihtiyacınız yoktur. Sadece bir hesap oluşturun ve küçük bir testi tamamlayın.

Test, ses veya videoyu doğru şekilde metne çevirebilmenizi sağlar. Genellikle çok sayıda transkripsiyon görevi vardır, bu yüzden ne zaman ve ne kadar çalıştığınız tamamen esnektir.

Bu platformlar genellikle kopyaladığınız sesin dakika başına ücretini ödemektedir. Bazıları, kopyalama görevlerinin uzunluğuna ve zorluğuna bağlı olarak farklı ödeme biçimleri kullanabilir.

Aşağıdaki ilk sitelerden birini kullanarak ayda ortalama 200 ABD dolar kazanabilirsiniz. Kazancınızı artırmak istiyorsanız, birden çok transkripsiyon platformuna kaydolun. Transkripsiyon işleri bulabileceğiniz siteler:

 • TranscribeMe
 • Rev
 • SpeakWrite

20. Bir E-Ticaret Mağazası Açın

e-Ticaret, internetten para kazanmanın en eski ve en iyi yollarından biridir; ve her geçen gün ısınıyor. Bir e-Ticaret işini başlatmak bir web sitesi üzerinden fiziksel ürünler satmaktır.

Sadece insanların sorunlarına bir çözüm bulmak. Bugünün dünyasında başlamak daha kolay olamazdı. Bir hafta sonu güçlü bir e-ticaret sitesi oluşturmak ve hemen ürün satmak çok mümkündür.

Bir e-Ticaret işi başlatmak için çok fazla deneme yanılma olacaktır. Bu, insanların hangi ürünleri istediğini bulmak, en iyi pazarlamayı bulmak ve dönüşüm sağlayan bir web sitesi oluşturmak için çok zaman demektir.

Başlamak için 2 ana yol var, bir numaralı kendi ürününüzü oluşturmak ve iki numaralı bir tedarikçi veya üreticiden düşük maliyetli bir mal satın almaktır. Bazı riskler içerir, ancak ödeme inanılmaz olabilir.

Bu büyük web sitesi oluşturucularıyla şaşırtıcı ve güçlü web siteleri oluşturun: Shopify veya WooCommerce.

21. Veri Girişi Yaparak Hızlı Para Kazanmak

Hızlı yazma becerilerine sahip ve ayrıntılara büyük önem veren biri iseniz, veri girişi biraz para kazanmak için mükemmel bir fırsat olacaktır.

Veri Girişi temel olarak bir klavye çalıştırmanızı ve verileri doğrulamanızı veya düzenlemenizi gerektirir. Proje tipik olarak e-tabloları ve grafikleri içerecektir; veriler elle yazılmış, elektronik veya ses dosyalarında olabilir.

Veri girişi için ana görev, verileri düzenlemek, girmek ve doğrulamaktır. Veriler genellikle grafikler veya elektronik tablolar halindedir. Bu iş için bir klavyeye ve bilgisayara ihtiyacınız olacak.

Çoğu veri girişi işi freelance çalışmadır, ancak işletmelerde tam zamanlı bir pozisyon olabilir.

İş bulmak oldukça kolay olacak, sadece Upwork veya Fiverr gibi yerlerde arama yapın. Yeterince yetenekli iseniz, işletmeler her zaman veri giriş pozisyonları ararlar.

22. Web Sitesi Test Ederek Hızlı Para Kazanmak

Web sitesi testi online para kazanmanın eğlenceli ve benzersiz bir yoludur. İşletmeler, web siteleri ve uygulamaları hakkında dürüst geri bildirimlere ihtiyaç duyarlar.

Bu geri bildirim siteleri ve uygulamaları geliştirmek için kullanılır ve şirketler geri bildirim sağlamak için test kullanıcılarına ödeme yapar.

Testçiler sizin gibi gerçek fikirler veren sıradan insanlardır. Genellikle bir dizi soruyu cevaplarsınız ve yazılı ve / veya sözlü yanıtlar sağlarsınız. Web sitesi testi oldukça basittir ve güzel öder. En iyi test siteleri:

 • UserTesting
 • Userfeel
 • Validately

23. Mikro Görevler Yaparak Hızlı Para Kazanmak

Mikro görevler tamamlanması birkaç saniye veya dakika süren küçük ve basit görevlerdir. Bu görevlere örnek olarak fotoğraflara etiket eklemek gösterilebilir.

Görevler genellikle toplu olarak kullanılabilir, böylece düzinelerce veya yüzlerce tanesini tamamlayabilirsiniz. Ödeme genellikle görev başına birkaç senttir, ancak bazıları her biri için birkaç dolar öder.

Mikro görev şirketleri, kullanıcıların bilgisayarlarında veya akıllı telefonlarında tamamlamaları için bu görevleri listeler. Genellikle görevlerin doğru şekilde yapıldığından emin olmak için talimatlar sağlarlar.

Bu sitelere katılma kriterleri genellikle oldukça basittir. Çoğu durumda, sadece 18 yaşında veya daha büyük olmanız gerekir. Mikro görevler yapabileceğiniz siteler:

 • Mturk
 • Clickworker
 • Figure Eight
 • Spare5
 • Fancy Hands

24. Koç Olun

İnsanlar, yaşam ve kişisel finanstan spora ve sanata kadar farklı alanlarda koçlar arıyor. Koç olmak, sağladığınız motivasyon ve rehberlik sayesinde müşterilerin hedeflerine ulaştığını gördüğünüzde oldukça faydalı bir deneyim olabilir.

Koç olmak için koçluk yapmak istediğiniz konuda biraz deneyim sahibi olmalısınız. Bir koçluk sertifikası, size hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için ihtiyaç duyduğunuz araçları sağlarken müşterileriniz arasında daha güvenilir görünmenize de yardımcı olabilir.

Koçluğun size uygun olup olmadığından emin değil misiniz? Zorlandığını hissettiğin bir alanda kendine bir koç bul ve tüm deneyimin sana nasıl hissettirdiğini gör.

25. Takı ve El Sanatları Yap ve Sat

Eğer takı ve el işi yapmaktan hoşlanıyorsanız, ondan çok iyi para kazanabilirsiniz. El yapımı hediyelere adanmış Etsy gibi portallarla, yaratıcı fikirlerinizi paraya dönüştürmek hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Etsy mağazanızı açmak, platform aracılığıyla satılan her ürün için %5 işlem ücreti ödemek anlamına gelir.

Etsy Payments’ı, aldığınız herhangi bir sipariş için ödeme kabul etmek için de kullanabilirsiniz. Burada, işlemin %3’ü artı 25 sent işlem ücreti tutarında ek bir ücret vardır.

26. Amazon FBA

Amazon FBA, Amazon’un stoksuz satış için sunduğu çözümdür. Başlangıçta istediğiniz stoğu bulmanız gerekecek, ancak daha sonra her şeyi doğrudan Amazon’a gönderebilir ve ürünler satılıncaya kadar kendi envanterinizle uğraşmak yerine sadece satışları takip edebilirsiniz.

Amazon bir miktar komisyon aldığından, ürünleri doğrudan satmanızdan biraz daha az kazanacaksınız, ancak program çok fazla envanter tutma endişesi olmadan daha fazla ürün satmayı mümkün kılıyor.

İndirimli ürün satın alırsanız, daha sonra daha yüksek bir fiyata satmaya devam ederseniz, özellikle karlı bir para kazanma fikri olabilir.

27. Üniversite Danışmanlığı

Eğitim endüstrisinde mevcut olan tek para kazanma fırsatı öğretmek değildir. Mükemmel bir akademik geçmişiniz varsa ve rekabetçi bir üniversiteye gittiyseniz, bir üniversite danışmanı olarak başarı elde edebilirsiniz.

Bu, aday öğrencilere başvurularında yardımcı olmayı içerecektir, bu nedenle, iyi bir iş çıkarmak için güçlü yazma becerilerine de ihtiyacınız olacak. Bu tür işler için ücretler şaşırtıcı derecede yüksek olabilir.

28. Sosyal Medya Danışmanlığı

Bir sosyal medya uzmanı iseniz, bir sosyal medya yönetimi işinin ötesine geçebilir ve bir danışmanlık oluşturabilirsiniz.

Danışmanlar genellikle güvenilir olarak algılanır ve bir danışmanlık başlatmak tek kişilik bir gösteri olmaktan ziyade büyük bir işe dönüşebilir.

Şirketlere sosyal hesaplarını yönetmelerinde yardımcı olmanın yanı sıra, onlara uzun vadeli bir sosyal medya stratejisi oluşturma konusunda tavsiyelerde bulunabilirsiniz.

29. Siber Güvenlik ve BT Danışmanı

BT geçmişinden gelenler ancak artık teknik bir rol istemeyenler için, bunun yerine BT danışmanı olarak kariyer yapmaya değer olabilir.

Sonunda sistemleri değerlendirebilir, testler yapabilir ve kuruluşlara teknolojilerini nasıl yönetecekleri konusunda tavsiyelerde bulunabilirsiniz.

BT içindeki popüler bir niş, birçok şirketin algıladığı risklerin sayısı nedeniyle siber güvenliktir.

30. Halkla İlişkiler Danışmanlığı

İnsanlar bazen reklam, sosyal medya ve halkla ilişkiler arasındaki farkı anlamakta güçlük çekiyor. Halkla ilişkiler uzmanları sosyal medyayla da uğraştıkları için bazı örtüşmeler var, ancak asıl odak noktası basın bültenleri, kampanyalar ve kamu imajı. Bu işten para kazanmak için, güçlü iletişim ve organizasyon becerilerine ihtiyacınız olacak.

Sonuç

Herkes meşgul; mesleklerimiz, dostlarımız, ailelerimiz ve hobilerimiz var. Ama gerçekten ne kadar meşgulsün? Ortalama bir Türk günde altı saat televizyon izliyor.

Ne kadar zaman harcıyorsun? Az miktarda boş zamanınızı alıp fazladan para kazanmak için kullanabilir misiniz?

Haftada sadece 100 $ ile ne yapabileceğinizi düşünün ve internetten para kazanmak için bu yol önerilerinden bazılarını ciddiye alırsanız ve gerçekten onlara biraz zaman ayırırsanız, çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

Borcunuzu ödeyin, yatırım yapmaya başlayın veya bir ev satın almak için tasarruf edin.

Özellikle freelance çalışma, e-ticaret ve online öğretim siteleri gelirinizi ciddi şekilde destekleyebilir. Blog yazarak tam zamanlı bir yaşam sürüyorum.

Bir gecede olmadı ve muhtemelen sizin için de olmayacak. Ancak bazı özveri ile olabilir. Hem evden hem de kendi programımda çalışıyorum.

İnternetten para kazanmanın birçok yolu ile nefret ettiğiniz geleneksel bir 9-5 işine zincirlenmek için daha az neden var. Bu listeyi okuyun ve size en çekici olan fikri bulun ve deneyin.

Kaybedecek neyin var? Hiçbir şey değil. Ama kazanmanız gereken ikinci bir gelir akışı ve hatta tam zamanlı bir kariyer.