İnternetten nasıl para kazanacağınızı ve nihayet istediğiniz finansal ve zaman özgürlüğüne nasıl ulaşacağınızı bilmek ister misiniz? Eğer öyleyse, şanslısınız çünkü burada evinizin rahatlığında internetten para kazanmanın 25 yolu var.

Online para kazanmak, ekstra para veya tam zamanlı gelir elde etmenin en iyi yollarından biridir.

İnternetten para kazanmak düşündüğünüzden daha kolay olabilir, neredeyse herkes herhangi bir deneyim gerektirmeden başlayabilir.

İnternet pek çok olasılık açtı.

Nasıl?

Çok basit, evden, bir kafeden veya kalbinizin istediği yerde çalışmanıza izin veriyor. Düzgün yapılırsa 9-5 işinizden bile çok daha fazlasını kolayca yapabilirsiniz.

Çoğu iş, zamanında ve gerçekten istekli yapıldığında sonuç verir.

Öğrenci veya tam zamanlı çalışan olmanız hiç önemli değil, herkes için hayatını sonsuza dek değiştirebilecek fırsatlar var.

Bu listeyi iki tür internetten para kazanma fikrine ayırmaya karar verdik:

“Hızlı” Para Kazanma Yolları
“Uzun Vadeli” Para Kazanma Yolları

Herkesin uzun vadede online olarak çok para kazanmanın bir yolunu istediğini anlıyoruz, ancak bazılarımızın faturaları ödemek veya diğer acil ihtiyaçları için hızlı para kazanmaya ihtiyacı var.

İnternetten hızlı para kazanma fikirleri ile başlayalım.

İnternetten Hızlı Para Kazanma Yolları

Bunlar, kolay para kazanmak isteyen insanlar içindir.

Para kazanmanın en kolay yolu, çok fazla deneyim, bilgi veya zaman gerektirmeyenlerdir. Kimse gün boyu korkunç bir iş yapmak istemez, ancak internet ve hızlı bir google aramasıyla kolayca hızlı ve kolay bir şekilde para kazanabilirsiniz.

İnternetten kolay para kazanmak için bazı örnekler; becerilerinize uygun freelance işler yapmak veya sosyal medya girişimleri olabilir. Tüm bu fikirler oldukça iyi bir ödeme için çok az iş gerektiriyor.

Anket doldurmak, kullanılmayan eşyaların satılması ve daha fazlası gibi bazı hızlı para kazanma yolları vardır. Zengin olamasanız da, kesinlikle faturaları ödemenize veya sadece ekstra para kazanmanıza yardımcı olacaktır.

İşiniz yoksa, bu listede zenginliğe gitmek için birçok fırsat bulabilirsiniz. Hızlı para seçenekleri ile başlayın; Web’de doldurduğunuz her anket için size ödeme yapacak birçok şirket var.

Fırsatlar sınırsızdır, bu yüzden becerilerinizi anlayın ve hızlı para kazanmaya başlayın.

Anket Doldurarak Hızlı Para Kazanmak

Online anket cevaplamak, para kazanmanın en yaygın ve kolay yollarından biridir.

Çünkü pazar araştırması tüm işletmeler ve markalar için çok önemlidir. Çoğu online anket, demografik verileri (yaşınız, cinsiyetiniz, geliriniz vb.) Toplar ve ürünler ve hizmetler hakkında tarafsız görüşünüzü ister.

Bu, işletmelerin ve markaların mal ve hizmetlerini geliştirmelerine yardımcı olur.

Üniversiteler ve laboratuvarlar bile araştırmaları için online anketleri kullanırlar. Örneğin, siyaset veya güncel olaylar hakkında araştırma yapıyor olabilirler. Ya da insanların kariyerleri hakkında ne düşündükleri üzerine bir araştırma yapıyor olabilirler.

Anketler, anonim olarak veri toplamasına yardımcı olur ve dürüst yanıtlarınız için ödeme alırsınız.

Anketler birkaç sentten birkaç dolara kadar ödeme yapıyor. Sadece ücretsiz bir hesap oluşturun, anketleri yanıtlamaya başlayın ve tamamladığınız her biri için para kazanın. Birçok anket sitesi var, ancak bazıları diğerlerinden daha popüler ve saygın. Kullanıcılara ödeme yapan, iyi bilinen ve anket doldur para kazan sloganı ile hizmet veren siteler:

Toluna

Toluna Hakkında – Toluna, kullanıcılara pazar araştırması anketlerini tamamlamaları için ödeme yapan popüler bir anket şirketidir. Toluna’ya kaydolmak çok kolay ve hızlı. Anketleri, web sitelerini veya akıllı telefon uygulamalarını kullanarak tamamlayabilirsiniz. Herhangi bir zamanda genellikle çok sayıda anket vardır. Genellikle bazı demografik soruları ve ardından kullandığınız farklı ürün veya hizmetler hakkındaki soruları yanıtlarsınız. Bazı anketler beş dakikadan az sürerken diğerleri 20 dakika veya daha fazla sürebilir.

LifePoints

LifePoints Hakkında – LifePoints iyi bilinen bir ödüllü anket sitesidir. Dünya çapında üyeleri kabul ediyorlar ve bugüne kadar 5 milyondan fazla üye var. Üye olmak için ücretsiz bir hesap oluşturmanız yeterlidir. Kendiniz hakkında bazı temel bilgiler verir ve demografik soruları yanıtlarsınız. Bu, uygun olduğunuz anketlerle eşleşmenize yardımcı olur.

İpsos i-say

i-say Hakkında – İpsos, büyük bir üne sahip bir anket web sitesidir. Her anket için adil ücret sunarlar. Anket davetiyeleri e-postayla gönderilir. Aldığınız davet sayısı, demografik bilgilerinize dayanmaktadır. Örneğin, bazı anketlerin genç kadın ebeveynlerden geribildirim alması gerekirken, diğerleri orta yaşlı erkeklerden geribildirim almalıdır.

Veri Girişi Yaparak Hızlı Para Kazanmak

Hızlı yazma becerilerine sahip ve ayrıntılara büyük önem veren biri iseniz, veri girişi biraz para kazanmak için mükemmel bir fırsat olacaktır.

Veri Girişi temel olarak bir klavye çalıştırmanızı ve verileri doğrulamanızı veya düzenlemenizi gerektirir. Proje tipik olarak e-tabloları ve grafikleri içerecektir; veriler elle yazılmış, elektronik veya ses dosyalarında olabilir.

Veri girişi için ana görev, verileri düzenlemek, girmek ve doğrulamaktır. Veriler genellikle grafikler veya elektronik tablolar halindedir. Bu iş için bir klavyeye ve bilgisayara ihtiyacınız olacak.

Çoğu veri girişi işi freelance çalışmadır, ancak işletmelerde tam zamanlı bir pozisyon olabilir.

İş bulmak oldukça kolay olacak, sadece Upwork veya Fiverr gibi yerlerde arama yapın.

Yeterince yetenekli iseniz, işletmeler her zaman veri giriş pozisyonları ararlar.

Web Sitesi Test Ederek Hızlı Para Kazanmak

Web sitesi testi online para kazanmanın eğlenceli ve benzersiz bir yoludur. İşletmeler, web siteleri ve uygulamaları hakkında dürüst geri bildirimlere ihtiyaç duyarlar. Bu geri bildirim siteleri ve uygulamaları geliştirmek için kullanılır ve şirketler geri bildirim sağlamak için test kullanıcılarına ödeme yapar. Testçiler sizin gibi gerçek fikirler veren sıradan insanlardır. Genellikle bir dizi soruyu cevaplarsınız ve yazılı ve / veya sözlü yanıtlar sağlarsınız. Web sitesi testi oldukça basittir ve güzel öder. En iyi test siteleri:

UserTesting

UserTesting Hakkında – UserTesting, müşterileri için web sitelerini ve uygulamaları test etmek için işe alır. Web sitesi testi için herhangi bir PC veya Mac’i yerleşik veya harici mikrofonla kullanabilirsiniz. Uygulama testi için bir akıllı telefona veya tablete ihtiyacınız olacak. Her test takip etmeniz için basit adımlardan oluşur. Örneğin, bir web sitesindeki açılır menüyü denemeniz istenebilir. Mikrofonunuzu geri bildirim ve yanıtlar sağlamak için kullanırsınız ve genellikle geri bildirim de yazarsınız.

Userfeel

Userfeel Hakkında – Web sitelerinin kullanılabilirliğini test etmek için ödeme alırsınız ve sözlü ve yazılı geri bildirim sağlarsınız. Belirli bir senaryoyu izlemeniz ve web sitesini kullanan bir müşteri gibi belirli görevleri gerçekleştirmeniz istenir. Örneğin, bir perakende web sitesinin ödeme sürecinden geçmeniz istenebilir. Asla hiçbir şey satın almaz ve para harcamazsınız; kullanılabilirliği test etmek için görevi tamamlamanız yeterlidir.

Validately

Validately Hakkında – Validately başka bir web sitesi test hizmetidir ve müşterileri arasında Microsoft ve Google’ı içerir. Dahili mikrofona sahip herhangi bir bilgisayarı kullanabilirsiniz ve Google Chrome’un en son sürümüne ihtiyacınız vardır. Mobil uygulamaları test etmek için bir Apple veya Android akıllı telefona ihtiyacınız var. Her test için, soruları cevaplayan bir dizi özel görevi tamamlar ve düşüncelerinizi yüksek sesle paylaşırsınız.

Mikro Görevler Yaparak Hızlı Para Kazanmak

Mikro görevler tamamlanması birkaç saniye veya dakika süren küçük ve basit görevlerdir. Bu görevlere örnek olarak fotoğraflara etiket eklemek gösterilebilir. Görevler genellikle toplu olarak kullanılabilir, böylece düzinelerce veya yüzlerce tanesini tamamlayabilirsiniz. Ödeme genellikle görev başına birkaç senttir, ancak bazıları her biri için birkaç dolar öder.

Mikro görev şirketleri, kullanıcıların bilgisayarlarında veya akıllı telefonlarında tamamlamaları için bu görevleri listeler. Genellikle görevlerin doğru şekilde yapıldığından emin olmak için talimatlar sağlarlar. Bu sitelere katılma kriterleri genellikle oldukça basittir. Çoğu durumda, sadece 18 yaşında veya daha büyük olmanız gerekir. Mikro görevler yapabileceğiniz siteler:

Mturk

MTurk Hakkında – Amazon Mechanical Turk (Mturk) saygın bir mikro görev web sitesidir. Bir Çalışan hesabı açar ve insan zekası görevlerini (HIT’ler) tamamlarsınız. HIT’lerin tamamlanması birkaç saniye veya birkaç dakika sürebilir. 18 yaş ve üstü herkes kaydolabilir, ancak Amazon her zaman herkesi kabul etmez. Bir bekleme süresi olabilir.

Clickworker

Clickworker Hakkında – Clickworker, dünya genelindeki kullanıcılara açık bir mikro görev platformudur. Tamamlayabileceğiniz mikro görevler arasında metin yazma ve düzenleme, verileri kategorilere ayırma, web araştırması yapma, uygulamaları test etme ve çok daha fazlası bulunur. 18 yaş ve üzerindeyseniz Clickworker’a kolayca kaydolabilirsiniz. İstediğiniz zaman görevler üzerinde çalışabilirsiniz ve genellikle çok sayıda kullanılabilir görev var.

Figure Eight

Figure Eight Hakkında – Figure Eight, size çok kısa ve basit görevleri tamamlamanız için ödeme yapan küçük bir görev platformudur. Genellikle bol miktarda iş vardır ve görevleri istediğiniz zaman tamamlayabilirsiniz. Görevler arasında metin denetleme, görüntü kategorizasyonu, ses kliplerinin kopyalanması ve daha fazlası bulunur. Katılımcı olarak çalışmak için kaydolmak kolaydır ve platform uluslararası çalışanlara açıktır.

Spare5

Spare5 Hakkında – Spare5 daha yeni bir mikro görev web sitesi ve uygulamasıdır, ancak yine de oldukça popülerdir. Mevcut iş türü söz konusu olduğunda mTurk’e benzer. Mikro görevlere örnek olarak, görüntüler anahtar kelimelerle etiketlenebilir veya resimler ve metinler kategorize edilebilir. Spare5’e kaydolmak kolaydır ve platform uluslararası kullanıcılara açıktır.

Fancy Hands

Fancy Hands Hakkında – Fancy Hands çok eşsiz ve tipik mikro görev platformlarının aksine, müşteriler için sanal asistan olarak çalışmak üzere freelance çalışanlar kiralamaktadır. Sanal asistanlar Internet ve / veya telefonu kullanarak kısa, küçük görevleri tamamlarlar. Görev örnekleri arasında online ürün fiyatları bulmak, müşteri randevuları planlamak, veri girişini tamamlamak, müşteriler için telefon görüşmeleri yapmak ve daha fazlası sayılabilir. İstediğiniz zaman çalışabilirsiniz ve genellikle 7/24 kullanılabilir görevler vardır. Bir telefon kullanmaktan ve İnternet araştırması yapmaktan rahat olduğunuz sürece sanal asistan olarak deneyime ihtiyacınız yoktur.

Transkripsiyon Yaparak Hızlı Para Kazanmak

Ses ve videonun metne dönüştürülmesi internetten para kazanmanın kolay bir yoludur. Aşağıdaki transkripsiyon sitelerini kullanmak için deneyime ihtiyacınız yoktur. Sadece bir hesap oluşturun ve küçük bir testi tamamlayın.

Test, ses / videoyu net metne doğru şekilde çevirebilmenizi sağlar. Genellikle çok sayıda transkripsiyon görevi vardır, bu yüzden ne zaman ve ne kadar çalıştığınız tamamen esnektir.

Bu platformlar genellikle kopyaladığınız sesin dakika başına ücretini ödemektedir. Bazıları, kopyalama görevlerinin uzunluğuna ve zorluğuna bağlı olarak farklı ödeme biçimleri kullanabilir.

Aşağıdaki ilk sitelerden birini kullanarak ayda ortalama 200 ABD doları kazanabilirsiniz. Kazancınızı artırmak istiyorsanız, birden çok transkripsiyon platformuna kaydolun. Transkripsiyon işleri bulabileceğiniz siteler:

TranscribeMe

TranscribeMe Hakkında – TranscribeMe, müşterilerine çok çeşitli profesyonel transkripsiyon hizmetleri sunan bir şirkettir. Şirketin tüm transkripsiyon uzmanları evden bağımsız olarak çalışmaktadır. Genel transkripsiyon için deneyim gerekli değildir, ancak tıbbi ve yasal transkripsiyoncular için gereklidir. Sesi kopyalayabildiğinizi ve yeterli dilbilgisi ve yazım yapabileceğinizi göstermek için bir giriş sınavı tamamlarsınız.

Rev

Rev Hakkında – Rev, sesli kopyalama ve altyazı hizmetleri sunan profesyonel bir transkripsiyon şirketidir. Şirket, evden çalışmak için freelance çalışanlar işe alıyor ve herhangi bir transkripsiyon deneyimine sahip olmanıza gerek yok. İşi doğru bir şekilde yapabileceğinizi göstermek için bir dilbilgisi ve transkripsiyon testini geçmeniz gerekecek. Belirlenmiş saatler yoktur ve istediğiniz kadar az veya çok çalışırsınız.

SpeakWrite

SpeakWrite Hakkında – SpeakWrite, binlerce işletmeye hizmet sunan web tabanlı bir transkripsiyon şirketidir. SpeakWrite, işi evden tamamlamak için bağımsız klavye yüklenicileri işe alır. Dakikada en az 60 kelime yazabilmelisiniz. En az %90 doğrulukla bir yazma testini tamamlamanız gerekir. Klavyeciler ayda en az 15 saat çalışmalıdır, ancak zamanlama tamamen esnektir.

Uzun Vadeli İnternetten Para Kazanma Yolları

Bu internetten para kazanma fikirleri biraz daha fazla çaba, beceri ve hatta biraz para gerektirecektir. Bununla birlikte bu fikirlerden elde edebileceğiniz para sınırsızdır.

Bu uzun vadeli fikirler için kullanabileceğiniz birçok farklı rota var. Ama en önemlisi, biraz para ve çaba karşılığında özgürlük ve mutluluk yolculuğuna başlayabilirsiniz.

Uzun vadeli bir zihniyet, sabır ve sıkı çalışma gerektirecek. Ancak bu çabanın diğer tarafında para, mutluluk ve özgürlük var. Hiç kimse, hayatın en keyifli anlarını iş yerinde sıkışıp geçirmek istemez. Sevdiğiniz bir şey bulun ve hayatınızı geri almaya başlayın.

Başlayalım.

Kendi Web Sitenizi / Blogunuzu Açın

Blog açmak, online para kazanmanın çok popüler bir yoludur. Tutkulu olduğunuz bir konu hakkında yazmaktan hoşlanıyorsanız, bu seçeneği araştırmak isteyebilirsiniz. Ne kadar kazanacağınız birkaç farklı faktöre bağlıdır – sektör, reklamlar, popülerlik ve daha fazlası.

Ayda birkaç yüz dolar kazanmak mümkündür ve bazı blogcular ayda binlerce kazanır. Biraz iş gerektiriyor, ancak bunu kolaylaştıran birçok ücretsiz kaynak var.

Mevcut Bir Web Sitesi Satın Alın

En iyi pırlantayı tespit etmekte iyiyseniz, eski bir web sitesi satın almak ciddi gelir sağlayabilir. Web sitesi satın almak hisse senetleri gibi olabilir, eski web sitelerini alıp satabilir ve kullanıcı trafiğini, alan adını ve gelir akışını kullanarak bunları nakde çevirebilir ve gelişen bir web sitesine dönüştürebilirsiniz. Web siteleri satın almak için zamanınızı, paranızı ve sınırlarınızı bilmeniz önemlidir. Çok fazla risk söz konusudur, ancak uygun şekilde yapılırsa karlıdır. Web sitelerini satın almak ve satmak için önde gelen web sitesi Flippa’dır.

Satış Ortaklığı Yapın

Sosyal Medya, Web Sitesi veya blog’da takipçileriniz var mı? Eğer öyleyse, o zaman para kazanmak için büyük bir fırsat var. Satış ortaklığı pazarlaması ile başka bir şirketin ürün veya teklifini yayınlayacaksınız, kitleniz bağlantıyı tıklar ve bir satın alma işlemi yaparsa ödeme alırsınız. Bu kadar kolay.

Henüz yapmadıysanız başlamak için birçok yol vardır – Sosyal Medya’da, bir web sitesinde veya bloglarda aşağıdakileri oluşturmanız gerekir. Buradan 2 seçeneğiniz vardır, bir işletmenin ürünlerini tanıtmak için sizinle iletişim kurmasını bekleyin veya dışarı çıkıp iş bulun.

Bir iş aldıktan sonra, sadece bir komisyon fiyatı alarak ürünlerini tanıtacaksınız, herhangi bir satış gerçekleşirse ödeme alırsınız.

YouTuber Olun

Yaratıcılık, tutku ve bazı düzenleme becerileriniz varsa, bir YouTube kanalı oluşturmak sizin için mükemmel olabilir. YouTube kullanıcıları her türden benzersiz videolar oluşturur.

“Ne hakkında video çekmeliyim?” Diye düşünebilirsiniz.

Cevap basit:

Tutkun!

Bir şey hakkında tutkuluysanız, aynı ilgiyi paylaşan birkaç milyon (veya daha fazla) kişi var.

Bir YouTube kanalı başlatmak son derece kolaydır, tek yapmanız gereken bir youtube hesabı oluşturmaktır ve yüklemeye hemen başlayabilirsiniz.

Anahtar, her gün veya haftada birkaç kez sürekli olarak video yüklemektir.

Dropshipping Yapın

Bu, sizi zenginleştirebilecek düşük riskli bir e-ticaret mağazası için mükemmel bir fırsattır. Dropshipping, doğrudan bir üretici aracılığıyla gönderilecek ürünleri satmaktır. Bu, bir dropshipper’ın ürüne asla dokunmayacağı, markalarını / ürünlerini web sitelerinden pazarlayacağı anlamına gelir. Müşteri daha sonra bir sipariş verecektir.

Daha sonra dropshipper ürünü sipariş edecek, üretici bilgilendirilecek ve satın alma işlemini tamamlayacaktır. Drophipper, üreticilerin fiyatı ile ne kadara sattıkları arasındaki farkı kazancaktır.

Örnek: Bir üretici 3 dolara cüzdan satıyor, dropshipper cüzdanı kendi fiyatıyla pazarlayacak (15 $ diyelim). Müşteri 15 $ ‘lık cüzdanı satın alacak ve dropshipper 12 $’ lık kolay bir kazanç elde edecek.

Dropshipping ile para kazanmaya başlamak için çok fazla pazarlama, test ve ürünler için iyi bir göz gerekir. İlk adım bir ürün bulmaktır.

Kullanılacak en iyi web siteleri şunlardır:

  • Alibaba
  • Aliexpress
  • SaleHoo

Bir ürün bulduktan sonra, ürünü satmak için bir alan adına ve web sitesine ihtiyacınız olacaktır. Oradan pazarlamaya başlayabilirsiniz. Çoğu dropshipper Facebook reklamlarını veya Instagram reklamlarını kullanır.

Müşteriler daha sonra sitenizi ziyaret etmeye ve sipariş vermeye başlar.

Ya tedarikinizi manuel olarak bildirin ya da pasif geliri gerçekten seviyorsanız, siparişi tedarikçiye otomatik olarak bildiren bir uygulama indirin. Oradan sadece arkanıza yaslanın ve ödeme alın.

Bir E-Ticaret Mağazası Açın

e-Ticaret, internetten para kazanmanın en eski ve en iyi yollarından biridir; ve her geçen gün ısınıyor. Bir e-Ticaret işini başlatmak bir web sitesi üzerinden fiziksel ürünler satmaktır. Sadece insanların sorunlarına bir çözüm bulmak. Bugünün dünyasında başlamak daha kolay olamazdı. Bir hafta sonu güçlü bir e-ticaret sitesi oluşturmak ve hemen ürün satmak çok mümkündür.

Bir e-Ticaret işi başlatmak için çok fazla deneme yanılma olacaktır. Bu, insanların hangi ürünleri istediğini bulmak, en iyi pazarlamayı bulmak ve dönüşüm sağlayan bir web sitesi oluşturmak için çok zaman demektir.

Başlamak için 2 ana yol var, bir numaralı kendi ürününüzü oluşturmak ve iki numaralı bir tedarikçi veya üreticiden düşük maliyetli bir mal satın almaktır. Bazı riskler içerir, ancak ödeme inanılmaz olabilir.

Bu büyük web sitesi oluşturucularıyla şaşırtıcı ve güçlü web siteleri oluşturun: Shopify veya WooCommerce .

E-Kitap Yazın

E-kitap yazmak, evden kazanç elde etmenin harika bir yoludur. Çok fazla araştırma ve yazı lazım ama işe yarayacak. Bir kitap yazmak daha kolay olamazdı, herkes bir e-kitap yayınlayabilir ve anında para kazanmaya başlayabilir. Bu, kitaplarını yayınlamaya çalışan her yazar için inanılmaz bir fırsat.

Bir e-kitap yazmak için açıkça iyi bir hikayeye sahip olmak ve bu hikayeyi kelimelere dökmek çok önemlidir, ancak başarının anahtarı değer yaratmak ve kurgusal olmayan hikayeler yazmaktır. İnsanlar gerçek hikayeleri ve gerçekleri sever; Araştırma, hikayenizi kusursuz aktarmak için önemli bir faktör olacaktır.

Stok Fotoğraf Satın

Fotoğraflarınızı satarak para kazanın. Sadece sevdikleri şeyi yaptıkları için fotoğrafçılara ödeme yapan birçok şirket var. Fotoğrafçının çektiği fotoğrafları yayınlayacaklar. Bir müşteri bu fotoğrafı satın aldıktan sonra fotoğrafçıya ödeme yapılır. Bu kadar basit.

Başlamak için aşağıdaki web sitelerinden biri için ücretsiz bir hesap oluşturmanız yeterlidir:

Getty Images
Adobe Stock
shutterstock

Bir web sitesi seçtikten sonra, sahip olabileceğiniz fotoğrafları yüklemeye başlayabilirsiniz. Dışarı çıkıp trend olan, sık aranan ve benzersiz olan bazı fotoğraflar çekmek işin anahtarı..

Podcast Açın

Bir podcast açmak çok heyecan verici olabilir. Podcast’ler şu anda 2019’dan 2020’ye kadar
%15 artışla yükseliyor. Dinleyicilerin yaklaşık %40’ı 12-24 yaşları arasında. Bu yaratıcı ve tutkulu bir birey için harika bir fırsat.

Her dinleyicinin ilgilendiği bir şeyden bahsederek dünyanın dört bir yanındaki dinleyiciler için ses içeriği oluşturun. Podcast’ler, uzun yolculukların aşılması için mükemmeldir.

Bir podcast işine başlamak için, yüklenecek ekipmanı bulmak için bir tür teknoloji bilgisine sahip olmak önemlidir. Ancak en önemlisi, bir kitlenin dinlemeye devam etmek istediği yaratıcı, eğlenceli ve tutkulu bir kişilik. Size ve bir kitleye hitap eden bir konu seçin. Orada sadece konu hakkında konuşun ve onunla eğlenin.

Freelancer Olun

Bu kolayca her iki kategoriye de girebilir. Bu nedenle, büyük bir freelancer hayranıyım. Masaya zaten talep edilen bir beceri getirdiyseniz, para hızlı bir şekilde gelebilir.

Uzun vadeli hatta gerçek bir işe dönüşen istikrarlı bir gelir oluşturabilirsiniz.

Çünkü kendim yaptım.

Bu blog yazısının yayınlanmasından yaklaşık beş yıl önce freelance çalışmaya başladım. Bu süre içinde birkaç freelance müşterim oldu.

Talep edilen bir beceriye sahip olmasanız bilehızlı bir şekilde bir şeyler öğrenebilir ve aslında istediğiniz her şeyi yaparak tamamen yeni bir kariyere başlayabilirsiniz.

Online Kurs Oluşturun

Başkalarına öğretmek için sağlam bir beceri ve tutkunuz varsa, online kurs hazırlayarak çok para kazanabilirsiniz. Girişimciler, aç öğrencilere bir beceriyi öğreten video kursları oluşturuyor.

Başlamak için beceri setinizde çok fazla bilgi gerekir. Alanınızda başarılı olmanız önemlidir, yoksa kimse size inanmaz. Ancak ne yaptığınızı biliyorsanız, diğerleri üzerinde büyük bir etkisi olabilir. Ders vermek çoğunlukla bilgi gerektirir, ancak nasıl öğretileceğini bilmek de önemlidir.

Çoğu insan kurslarını ayarlamak için Udemy kullanır . Burada ders materyali yükleyebilir ve ödemeleri yönetebilirsiniz.

İş Danışmanı Olun

İster pazarlama uzmanı olun, isterse farklı bir beceriye sahip olun, küçük işletme sahipleri için önemli bir varlık olacaksınız. Her zaman bir sorunu çözmek için ödemek isteyen işletmeler vardır . Bu, başkalarına yardım etmek ve ekstra para kazanmak için harika bir fırsat.

Danışmanlığa başlamak için bir ton bilgi ve uzmanlık gerekir. Öncelikle diğer işletmeler için çözebileceğiniz sorunları bulmak önemlidir. Görevleriniz, atanmış iş projelerini organize edebilir ve yürütebilir, müşteriler hakkında bilgi toplayabilir ve bazen müşterilerle toplantı yapabilir (sanal ise skype ile).

Bir iş danışmanı, bir işin planlanması, eğitimi ve stratejisine dahil olur. Müşterileri getirmeye başlamak için bir web sitesi kurmak önemlidir.

Doğrudan başka bir şirketle çalışacak ve mücadele ettikleri sorunları çözmelerine yardımcı olacaksınız.

Sosyal Medya Fenomeni Olun

Fenomen olmak, bir sürü para kazanırken hayatınızı şartlarınızda yaşamanın en iyi yollarından biridir. Bunun çalışma şekli Sosyal Medya’da (Tipik olarak Instagram) takipçi oluşturmaktır. İşletmeler reklamı sayfada yayınlamak için fenomenlere ödeme yaparlar. Bu çok para kazanmak için harika bir yoldur, tek sorun takipçilerinizi oluşturmaktır.

Daha fazla takipçi, daha fazla ücret anlamına gelir.

Şimdi hayatınızı gerçekten yaşamak ve bunu yapmak için para kazanmaya başlayın.

Ne yapacağınızı anladıktan sonra takipçilerinizi büyütmek için çalışma zamanı. Ne kadar çok alırsanız o kadar fazla ödeme alırsınız.

Gerçekten bu kadar basit.

Kitlenizi oluşturmaya başladığınızda gerçekten özgür bir hayat yaşayabilir ve yaklaşık 5 dakika süren bir reklam yayınlamak için ödeme alabilirsiniz.

Fenomen olmak için en popüler yerler Instagram, Twitter, Facebook ve TikTok’tur. Her yıl yeni bir uygulama popüler hale geliyor ve sosyal medyayı fırtınaya alıyor.

Airbnb’de Evinizi Kiralayın

AirBnb, çok az iş için çok para kazanmanın çok benzersiz bir yoludur. Evinizi kiralamak bugünün dünyasında yeni bir norm haline geldi. Evinizi veya dairenizi kiralayarak yeni insanlarla tanışmanın yanı sıra çok para kazanabilirsiniz.

Çok para kazanabilmenize rağmen hepsi pasif gelir değil. Bir konuğa ev sahipliği yaptığınızda tüm konaklamaya katılabilirsiniz. Hizmetinizin ve binanızın incelemeleri çok önemli olduğu için yeri temiz tutmak da çok önemlidir. Her ne kadar hemen hemen her yerde ev sahipliği yapabilseniz de, daha iyi konum turistler için daha iyidir.

Yerinizi kiralamak söz konusu olduğunda birçok kural vardır. Yerel yasaları tanıyın. Her zaman misafirlerle açık olun ve ilk başta korkutucu olsa da, çoğu konuk şaşırtıcı olacaktır.

Bir Yazılım Oluşturun

Başkalarına yardım etmeyi ve yazılım oluşturmayı biliyorsanız kazanacak çok para var. Uygulama oluşturma, ister tüketici uygulaması olsun, ister belirli bir sektör için sorunları çözmek için özel bir uygulama, hatta zaman geçirmek için bağımlılık yapan oyunlar olsun, herhangi bir neslin her birine yardımcı olur.

Her konu ve sektör son derece önemlidir. Kazanılması gereken sonsuz miktarda para var, bağımsız geliştiriciler uygulama mağazasında tek başına 20 milyar dolar kazandılar.

Yazılım oluşturmaya başlamak için gerçekten 2 rota var:

İlk yol, önce bir fikir düşünmek ve fikrinizi finanse etmek için yeterli para toplamaktır. Oradan yeni yazılımınızı oluşturmak, başlatmak ve ölçeklemek için geliştiriciler veya stüdyo kiralayabilirsiniz.

İkinci rota, nasıl tasarlayacağınızı ve kendi yazılımınızı tasarlayabileceğinizi bilmenizi gerektirir. Bu şekilde size daha fazla kontrol sağlar ve maliyeti önemli ölçüde azaltır. Kendi yazılımınızı nasıl oluşturacağınızı öğrenmek zamanla daha yüksek bir yatırım olacaktır.

Sanal Asistan Olun

Organizasyonda harikaysanız, başkalarının günlerini düzenli tutmasına yardımcı olarak internetten para kazanma potansiyeline sahipsiniz. Sanal asistanın günde birden fazla görevi vardır. Ana işleri defter tutma, veritabanı girişi, araştırma, seyahat rezervasyonu ve e-postaları yönetme olacaktır. Bu, en başarılı olanlarla çalışmak ve öğrenmek için harika bir yoldur.

Sanal bir asistan olmak oldukça kolaydır, sadece kimin için çalıştığınıza bağlıdır. Çalışmanız, çalıştığınız şirket veya kişiye göre yapılacak, ancak genel olarak aynı kalacaktır. Her şey bir bilgisayar kullanılarak yapılacak ve birkaç ek program gerektirecektir.

Online Eğitmen Olun

Evden yarı zamanlı bir gelir elde etmek istiyorsanız online ders vermeyi düşünmelisiniz. Bazı özel eğitim platformlarının oldukça katı gereksinimleri vardır, ancak diğerleri daha rahattır. Listemizdekiler diğer seçeneklerden daha az gereksinime sahiptir. Aynı anda birkaç site için ders verirseniz oldukça tutarlı para kazanabilirsiniz.

Aşağıdaki platformların çoğu İngilizce eğitimi içindir, ancak bunları kullanma deneyimine ihtiyacınız yoktur. Platformlar, konuşma İngilizcesi uygulamak isteyen her yaştan öğrenciler içindir. Aşağıda yer alan sitelerin bir kısmı daha geleneksel özel dersler sunmaktadır, ancak özel ders öğretmenlerinin kriterleri vardır. Online öğretim siteleri:

NiceTalk

NiceTalk Hakkında – NiceTalk, Çince konuşanları anadili İngilizce olanlara bağlayan bir platformdur. NiceTalk her yaştan Çinli öğrencinin konuşmalı İngilizce pratiği yapmalarını sağlar. Bire bir görüntülü sohbetler yoluyla sıradan sohbetleriniz olur. Çalışmak için sabit bir İnternet bağlantısına, modern bir akıllı telefona ve sessiz bir ortama ihtiyacınız var. Saatler tamamen esnektir.

Italki

İTalki Hakkında – iTalki, düzinelerce farklı ülkedeki öğrencilere hitap eder. Her yaştan öğrenci kendi öğretmenlerini bulmak ve seçmek için iTalki’yi kullanır. Eğitmenler için gereksinimler oldukça basittir. Yerel veya ileri düzeyde İngilizce yeterliliğine, iyi bir İnternet bağlantısına, Skype gibi VOIP yazılımına ve harici bir mikrofon ve web kamerasına ihtiyacınız vardır.

Chegg

Chegg Hakkında – Chegg, diğerlerinden biraz daha seçici bir özel ders platformudur. Dört yıllık bir üniversite diplomasına sahip olmanız gerekir. Eğitmek istediğiniz konuları seçersiniz, ancak belirli konular için nitelikli olduğunuzu kanıtlamanız gerekebilir.

VIPKID

VIPKID, İngilizce öğreterek internetten para kazanmanın en popüler yollarından biridir. En iyi kısım? Saatte 15 – 20 $ arasında herhangi bir yerde kazanabileceğinizi garanti ederler.

Bu, günde sadece 3-5 saat arasında çalışarak ayda toplam 2.000 $ + olduğunu gösterir. Ödemelerinin biraz yüksek olmasının nedeni, katı gereksinimlerinden kaynaklanmaktadır.

Kısa bir röportaj yapmalısınız ve oradan bilgilendirileceksiniz. Ancak onaylandıktan sonra istediğiniz kadar ders verebilirsiniz.

Web Tasarımı Yapın

Web tasarımcıları her zaman yüksek talep görmektedir. En küçük işletmeler ve markalar bile online bir varlık gerektirir.

Bazı temel tasarım becerileriniz varsa, mevcut şablonları kullanabilir ve web sitelerini tüm işletmelerin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde özelleştirebilirsiniz. Kodlama konusunda uzman olmak zorunda olmasanız da, ne kadar iyi olursanız o kadar fazla ödeme alma olasılığınız artar.

WordPress gibi platformlar minimum miktarda teknik bilgi gerektirir ve tek ihtiyacınız olan tasarım için bir göz. Başlamak isteyenler için WordPress tasarımı hakkında bir Udemy kursu almanızı öneririz.

Sonuç

Herkes meşgul; mesleklerimiz, dostlarımız, ailelerimiz ve hobilerimiz var. Ama gerçekten ne kadar meşgulsün? Ortalama bir Türk günde altı saat televizyon izliyor. Ne kadar zaman harcıyorsun? Az miktarda boş zamanınızı alıp fazladan para kazanmak için kullanabilir misiniz?

Haftada sadece 100 $ ile ne yapabileceğinizi düşünün ve internetten para kazanmak için bu yol önerilerinden bazılarını ciddiye alırsanız ve gerçekten onlara biraz zaman ayırırsanız, çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Borcunuzu ödeyin, yatırım yapmaya başlayın veya bir ev satın almak için tasarruf edin.

Özellikle freelance çalışma, e-ticaret ve online öğretim siteleri gelirinizi ciddi şekilde destekleyebilir. Blog yazarak tam zamanlı bir yaşam sürüyorum.

Bir gecede olmadı ve muhtemelen sizin için de olmayacak. Ancak bazı özveri ile olabilir. Hem evden hem de kendi programımda çalışıyorum.

İnternetten para kazanmanın birçok yolu ile nefret ettiğiniz geleneksel bir 9-5 işine zincirlenmek için daha az neden var. Bu listeyi okuyun ve size en çekici olan fikri bulun ve deneyin.

Kaybedecek neyin var? Hiçbir şey değil. Ama kazanmanız gereken ikinci bir gelir akışı ve hatta tam zamanlı bir kariyer.