Satış ortaklığı internet üzerinden para kazanmak için en iyi seçeneklerden biri olmasına rağmen pek çok insan sistemin tam olarak nasıl işlediğini henüz bilmiyor.

Google AdSense’ten sonra büyük gelir elde etmek için satış ortaklığından daha iyi bir yol yoktur, ancak bu freelance işler veya makale yazmak gibi basit değildir.

Satış ortaklığı yaparak aylık 5000 TL kazanacak seviyeye gelmek için sistem hakında her ayrıntıyı öğrenmeniz gerekir ve çok sıkı çalışmaya hazır olmalısınız.

Satış Orataklığı Nedir?

Satış ortaklığı, diğer şirketlerin ürün ve hizmetlerini internette tanıtmanın bir yoludur. Her satış veya başarılı olası satış için komisyon kazanacaksınız.

Örneğin, n11’in satış ortağı olabilir ve daha sonra, “satış ortaklığı bağlantısı” olarak bilinen özel bir bağlantı aracılığıyla insanları n11’e yönlendirebilirsiniz.

Herhangi bir ziyaretçi n11’in satış ortaklığı bağlantısını tıklayıp n11’den bir şey satın aldığında, satın aldığı ürünlere bağlı olarak komisyon kazanabilirsiniz.

Eğer satış ortaklığı yoluyla para kazanmak istiyorsanız, o zaman sadece bu 4 basit noktayı takip edin.

1. En iyi satış ortaklığı programlarını bulun.
2. Satış ortaklığı programına katılın ve benzersiz bir ortaklık bağlantısı edinin.
3. Bu satış ortağı bağlantısı aracılığıyla satıcının ürününü tanıtın.
4. İnternetten para kazanın.

Satış ortaklığı programları sağlayan Admitad, Commission Junction gibi binlerce satış ortaklığı ağı vardır.

Ayrıca kendi ürünlerine kendi alt yapılarını kullanarak satış ortaklığı veren tüccarlar vardır. Satış ortaklığı veren firmaları basit bir Google araması yaparak bulabilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken şey; ‘’satış ortaklığı veren firmalar’’ yazarak Google araması yapmaktan ibaret. Bu işin tam olarak nasıl çalıştığını anlamak için biraz zamana ihtiyacınız var.

Evet, kolay para kazanmak için uygun bir strateji olayabilir, ama sermayeniz yoksa ve internetten çok para kazanmak gibi bir amacınız varsa, daha iyi bir fırsat bulamazsınız.

Bu makaleyi sonuna kadar okumanız durumunda satış ortaklığının nasıl işlediğini tamamen kavramış olacaksınız. Biraz uzun bir makale, fakat aklınızda hiç bir soru işareti kalmasını istemiyorsanız her satırını okumaya gayret edin.

Şimdi, satış ortaklığı ağlarının nasıl çalıştığını konuşalım.

Satış Ortaklığı Ağı nedir?

En iyi ürün ve hizmetlere sahip olan, ancak çeşitli nedenlerden dolayı satış ortaklığı programı olmayan binlerce online satıcı vardır. Başlıca nedenleri:

  • Bunu karşılayamazlar.
  • Satış ortağı aracılığıyla yapılan mükemmel satış izleme sistemine sahip değildirler.
  • Sistemi idare etmek için zamanları yok veya tüm süreci dış kaynak kullanarak idare etmek istiyorlar.

Satış ortaklığı ağları bu tür satıcılar için önemli bir rol oynamaktadır.

Satış ortaklığı ağları, etkinliği izlemek, hesapları idare etmek ve tüccarlar adına doğrudan satış ortaklarına ödeme yapmak için özel bir yazılıma sahiptirler.

Bu nedenle, satış ortaklığı ağı ile bu işe başlamak tek bir tüccarla başlamak yerine her zaman daha iyidir, çünkü binlercesi arasından ürünü ve tüccarı seçme hakkınız vardır.

Yatırım getirisini farklı tüccarlarla test edebilir, analiz edebilir, karşılaştırabilir ve ardından size daha fazla getiri sağlayan ürünlere daha fazla odaklanabilirsiniz.

Bir satış ortaklığı programı nasıl tanıtılır ve ne zaman ödeme alırsınız?

Burada tanıtım ve pazarlamanın anlamını anlamak önemlidir. Bir satış ortaklığı ürününü tanıtmanın birçok yolu vardır ve en yaygın kullanılan yöntemlerden biri bir blog veya web sitesidir.

Bir blog açabilir ve daha sonra tanıttığınız ürünlerle ilgili yorumları veya ipuçlarını yazabilirsiniz. Satış ortağı bağlantılarınızı, blog okuyucularınızdan ürünü satıcı web sitesinden satın almasını istediğiniz yayına ekleyebilirsiniz.

Kullanıcılar web sitenize gelir, yazdığınız ipuçlarını ve yorumları okur, satış ortağı bağlantınızı tıklar ve ardından tüccarın sitesini ziyaret eder. Ve ürünü satın alırsa, siz bir miktar komisyon kazanmış olursunuz.

Ancak sadece basit bir blog açmak ve ürünler hakkında yazmak yeterli değildir. Web sitenizde hedeflenmiş trafiğe ihtiyacınız var.

Google Ads, sosyal medya tanıtımı, forumlar, ilan siteleri ve SEO yapmak gibi bir web sitesini tanıtmanın çeşitli yolları vardır.

Satış Ortaklığının Avantajları

Satış ortaklığı, sağladığı avantajlar nedeniyle internet üzerindeki en kazançlı online iştir. En büyük avantajı kendi ürününüz yok ama yine de diğer tüccarların ürünlerini satarak para kazanabilirsiniz.

Aslında bu ürünlerin sahibi gibi hareket ediyorsunuz.

Herhangi bir stok yapmanıza gerek yok, bir kişi satın aldıktan sonra kargo hakkında endişelenmenize gerek yok, hatta müşterinin kim olduğunu bilmenize bile gerek yok.

Her şey tüccar tarafından halledilir. Diğer bir avantajı ise gelir potansiyelidir. Ürünleri satarak %50’ye kadar komisyon kazanabilir, hatta bazı durumlarda %70 bile alabilirsiniz.

Evet, bu kesinlikle doğru. Hatta hosting firmaları, hizmet sattığınız takdirde müşteri siteye üye kaldığı sürece size ömür boyu komisyon verebiliyor.

İyi bir satış ortaklığı kampanyası hazırlarsanız, siz güzel bir tatile gitseniz bile bu size sürekli otomatik gelir sağlamaya devam eder.

Bu yüzden hiç zaman kaybetme, daha fazla düşünmeye gerek yok, aşağıda belirtildiği gibi bir eylem planı oluştur ve hemen para kazanmaya başla.

Eylem Planı Oluşturma

Satış ortaklığı yoluyla para kazanmayı planlıyorsanız, o zaman bir satış ortaklığı ağına katılarak işe başlayın. Birine katılın, site ve konsept hakkındaki her şeyi anlamak için en azından iki saat inceleyin.

İşiniz bittiğinde, tüm ilgi alanlarınızı ve hobilerinizi bir kağıda yazın.

Bir ürün seçin

İlginize uyan bir ürünü tanıtmanız daha iyi olur. Bu ürün ve hizmetlere sahip satıcıları bulun. Örneğin, fitness düşkünü iseniz, fitness ile ilgili bir ürün bulabilirsiniz, teknolojiyi seviyorsanız, cep telefonlarını, tabletleri ve tanıtmak için diğer ürünleri seçebilirsiniz.

Talep var mı?

2-3 ürün seçtikten sonra, yeni bir ürün olsun ya da olmasın ve insanların online olarak bunu arıyor olup olmadığını bulmak için talebi ölçün. YouTube, Google Trends vb. Gibi yerlerde ne kadar arandığına bakarak telep ölçebilirsiniz.

Burada titiz davranmanız ve yeterince zaman harcamanız gerekiyor, çünkü son kararı buna göre almanız gerekiyor. Araştırmayı yaptıktan sonra en yüksek potansiyele sahip olanı seçin.

Ürünü tanıtın

Bir satış ortaklığı ürününü tanıtmak için kullanabileceğiniz en kolay yol, bir inceleme sitesi oluşturmaktır.

İnceleme sitesi, ürünün kullanıcısı tarafından oluşturulan ve deneyimli bir kullanıcı olarak iyi ve kötü traflarını yazarak ürünün incelenmesini sağlayan bir sitedir.

Bir inceleme sitesi oluşturmayı düşünüyorsanız, öncelikle ürünü satın alın, bunu bir süre için kullanın ve ardından incelemeyi yazın.

İnceleme siteleri, bir alıcının satın almak için nihai bir karar almadan önce aradığı son aşama olduğu için size en iyi dönüşümü sağlar.

Google’dan veya diğer arama motorlarından trafik almak için SEO tekniklerini kullanabilirsiniz. Google Ads üzerinden de tanıtım yapabilirsiniz.

Tanıtmanın diğer yolları, Facebook reklamcılığı, YouTube, Pinterest, forumlar, diğer bloglardaki banner reklamlar ve ilan siteler vb.

Satış Ortaklığı Yaparak Para Kazanmak için 9 neden

Satış ortaklığı online para kazanmak için en iyi yollarından biridir. Aslında bir gün başarılı bir satış ortağı pazarlamacısı haline gelmeleri birçok blogcunun hayalidir .

Bir blog yazarıysanız, şimdi satış ortaklığı pazarlamasını düşünmeye başlamalısınız.

Satış ortaklığı pazarlamacısı olmanız için size sekiz iyi neden vermeye hazırım.

1. Başlamak İçin Sermaye Lazım Değil

Aslında satış ortaklığına başlamak için herhangi bir ekstra maliyet olmadığını söylemeliyim. Zaten bir blog yazarıysanız, ekstra bir yatırım yapmak zorunda kalmadan satış ortaklığı pazarlamasına başlayabilirsiniz.

Bir blogcu, web sitesinde birkaç değişiklik yaparak satış ortaklığı pazarlamasına kolayca başlayabilir.

Zaten bir süredir blogcu olduğunuz için çok zor olmaz. Ancak daha sonra maliyet artabilir.

2. Herhangi Bir Ürüne Sahip Olmanız Gerekmez

Bu, satış ortaklığının en sevdğğim yanlarından biridir. Ürünü satıyorsunuz, ancak sahip olmanıza, geliştirmenize veya teslim etmenize gerek yok.

Sizin rolünüz yalnızca bunu satmaktır ve satıcı, faturalandırmadan ürünün nakliyesine kadar kendi ilgilenmek zorunda.

3. Satış Ortaklığı Çok Para Kazanmak İçin İdeal

Bunu çok açık söylüyorum, hayal ettiğinizden çok daha fazla kazanabilrsiniz.

Neden satış ortaklığı pazarlaması, çünkü içinde hazine var.

Satış ortağı pazarlamasından elde ettiğiniz gelir, Google AdSense’ten elde ettiğiniz gelirden 2 ila 4 kat daha fazladır.

Bir ürünü satmak, tıklama almaktan daha fazla para üretir. Satış yapmak tıklama almaktan biraz daha zor ama para gerçekten harika.

Bir blog yazarı ve satış ortağı pazarlamacısı arasında büyük fark yaratan gelirdir. Ancak ürünleri blogunuz veya diğer yöntemlerle satmanın püf noktalarını öğrenmeniz gerekir.

4. Satış Ortaklığı Yapmak Kolaydır

Blogger’dan satış ortağı pazarlamacısına geçtikten sonra karşılaştırma zamanı.

Müşterilere ürün satmak istiyorsanız, daha sofistike pazarlama tekniklerini kullanmayı denemelisiniz.

Yanlızca blog yazmak yerine artık satış yapmak için yazmanız gerekir.

Otomatik yanıtlayan e-posta entegre etmeniz, bunun için veritabanı satın almanız, kampanya yürütmeniz vb.

Tüm bunlar kolayca yapılabilir çünkü çeşitli servis sağlayıcılardan hazır paket alırsınız.

5. Para Kazanmak için Test Edilmiş En Başarılı İş Modelini Uygulmanız Yeterli

Daha önce de söylediğim gibi, iş modeli uygulamak söz konusu olduğunda çok çalışmak zorunda değilsiniz.

İstediğiniz sonuçları elde etmek için dahil edebileceğiniz çok sayıda özel hizmet vardır.

Başka bir deyişle, tekerleği yeniden icat etmek zorunda değilsiniz, çünkü her zaman yeniden yapılandırabilirsiniz. Ancak bu hizmetler ücretsiz değildir ve bunları ödemek zorundasınız.

Endişelenmenize gerek yok çünkü karınız bu tür hizmetleri satın almak için harcanan parayı kapsayacaktır.

6. Mevcut Para Kazanma Kaynakları

Karınızı artırmak istiyorsanız, web sitenizden ve tüm stratejinizden para kazanmanız gerekir.

Bu konuda endişelenmenize gerek yok, çünkü online olarak tüm yardımı alıyorsunuz.

İster satış sayfasıyla isterse kaliteli bir veritabanı edinerek ilgili tüm yardımı online olarak alabilirsiniz.

Daha fazla potansiyel müşteri oluşturmanıza ve kampanyanızı etkili bir şekilde yürütmenize yardımcı olabilecek hizmetler vardır.

Para kazanmak için harcadığınız her şey, kazandığınız kardan kolayca geri kazanılabilir.

7. Bütün Dünya Sizin Pazarınız

Coğrafi sınırlardan endişe etmeden tüm dünyaya 24 × 7 ürün satabilirsiniz.

Müşterilerin, ABD’de veya Avustralya’da yaşıyor olması önemli değil, istediğiniz zaman herkese satabilirsiniz.

Her ne kadar dünyanın her ülkesine satış yapabiliyor olsanız bile sadece İngilizce konuşulan ülkeleri seçebilirsiniz.

İşlem söz konusu olduğunda herhangi bir sorun yoktur, çünkü zaten halledilmektedir.

Pazara sınırsız erişim, kar marjlarınızı gerçekten artırır.

8. Google’dan Bağımsız

Bu, satış ortaklığına başlamak için bir başka harika nedendir. Google’a çok fazla bağımlı olmak zorunda değilsiniz.

Evet trafik söz konusu olduğunda bunu yapmak zorundasınız, ancak para kazandığıız yer Google değil.
Her zaman gelirinizi çeşitlendirmeye çalışmalısınız. Size ödeme yapan başka şirketleriniz olması iyidir.

Bu, belirli bir şirkete bağlı kalmamanıza yardımcı olur.

9. Limit Yok ve Milyon Dolar Kazanabilirsiniz

Bunu zaten konuşmuştuk. Ancak, satış ortaklığının sizi gerçekten zengin yapabileceğini vurgulamak istiyorum.

Çünkü bu işte çok para var.

Ayda kolayca 50 bin dolar kazanabilirsiniz. Ciddi bir satış ortağı olmanız zor değildir.

Aslında birçoğu ayda 100 bin dolardan fazla kazanıyor. Yani para gerçekten harika ve milyoner olabilirsin.

Dikkat!

Tüm bunlar kulağa hoş geliyor ama satış ortaklığına girişmeden önce sizi uyarmam gerekiyor.

Satış ortaklığı ile para kazanmayı hayal etmeden önce bazı önemli uyarılar.

Ön şartlar

Dürüst olmak gerekirse satış ortaklığı pazarlaması yeni başlayanlar için değildir.

Bu yüzden bir süre blogger olarak deneyim kazandıktan sonra satış ortaklına geçiş yapmalısınız.

Başka bir deyişle, herhangi bir alt yapı olmadan satış ortaklığı pazarlaması ile başlamayın.

En az bir yıl blog deneyimine sahip olmalısınız.

Blogculuk ve Pazarlama Deneyimi

Daha önce de söylediğim gibi, blogculuk ve pazarlama deneyimine de sahip olmalısınız.

Kampanya yürütme, satış sayfası oluşturma ve diğer birçok pazarlama tekniği hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir.

SEO bilgisi bbir satışortağı olarak çok önemlidir.

Bu yüzden farklı geçmişe sahip geniş bir bilgi ve deneyim gerektirir.

Kolay ve Hızlı Para Yok

Kolayca milyon dolar, hatta yarım milyon dolar kazanamazsınız.

Pazarlama uzmanı olarak adlandırılan pek çok kişi bir gecede zengin olmadı.

Satış ortaklığı uzun bir mesafe ve bir gelir elde etmek yıllar alacak.

Satış belki de en zor şeylerden biridir.

Dürüst olmak istedim, bu yüzden size resmin her iki tarafını verdim.

Satış Ortaklığı Hakkında En Sık Sorulan 4 Soru

Genellikle internetten para kazanmak için satış otraklığını tercih edenler veya hakkında bilgi edinmek isteyen kişiler dört temel ortak soru sorar.

Bir satış ortağı olarak kariyerinize başlamayı planlamadan önce bu sorular ve cevapları hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyebileceğinizi düşünüyorum.

Aslında satış ortaklığı çok fazla harcamadan kısa bir süre içinde online para kazanmak için en iyi yoldur.

Ancak, gelir akışı oluşturmaya başlamadan önce belirli yöntem ve stratejileri izlemeniz ve uygulamanız gerekir. Olayları çok uygun bir şekilde anlamak için şu 4 ortak sorunun ne olduğunu görelim.

Hangi Ortaklık Ağını Seçmeliyim?

Herhangi bir yeni satış ortağının sormak isteyeceği ilk soru hangi ortaklık ağına katılması gerektiğidir. Cevabım basit. Ancak size söylemeden önce satış ortaklığı ağları hakkında birkaç şey söyleyeyim.

Satış ortaklığı ağları, müşterilere satabileceğiniz ürünler bulabileceğiniz yerlerdir. Üst düzey ağlar ücretsiz kayıt hizmeti sunar ve bir kuruş harcamadan başlayabilirsiniz.

Bir ortaklık ağı seçmeden önce satış ortaklarına hangi ürünler için ne kadar ödediğini görmelisiniz. Bunun için CJunction ve Clickbank olmak üzere size iki popüler ortaklık ağını önereceğim. CJ şimdiye kadar ortaklarına 2 milyar doların üzerinde ödeme yaptı.

Bu ağın gerçekten gerçek olduğunu ve uzun vadeli bir gelir için ona güvenebileceğinizi açıkça göstermektedir. Üstelik CJ, çok kullanıcı dostudur ve hiçbir başlangıç ücreti ödemeden hemen başlayabilirsiniz.

Bu nedenle, bir satış ortaklığı ağının ödemeleri düzenli olarak göndermesi gerektiğini görmeniz gerekir.

Ürün Nasıl Seçilir?

Elbette satış ortaklığı ile para kazanmak için potansiyel müşterilerinize ürün satacaksınız. Ve bir müşteri ürününüzü sadece sorunlarını çözmek için yeterli gördüğünde satın alacaktır.

Online müşterilerin herhangi bir şeyi sırf sizi çok sevdikleri için satın alacağını düşünmeyin. Sonuçta bir futbol takımı değilsiniz. Sadece problemleriyle ilgili olabilecek orijinal bir ürün satın alacaklar.

Peki bir ürün nasıl seçilir? Cevap basit, ilk olarak Admitad veya CJ gibi ortaklık ağlarında bulduğunuz ürün hakkında biraz araştırma yapın. Ürünler temel olarak e-Kitaplar ve diğer yazılım programlarıdır.

Bu yüzden önce ürünün kalitesini inceleyin. Kapsamlı ve en son çözüm olup olmadığını bulmaya çalışın. Ürünleri yalnızca kişisel olarak beğenirseniz başkalarına satabilirsiniz.

Kişisel olarak sevmediğiniz bir ürünü asla satmayın. İkincisi, ürünün satış fiyatına dikkat edin. Satış fiyatı çok fazlaysa, müşteriler bunu satın almayabilir. Bu nedenle bir ürünün 30 ila 50 dolar arasında bir maliyeti olmalıdır. Bu iki şeye odaklanın.

Bir Web Sitesine İhtiyacım Var mı?

Üçüncü en yaygın soru, satış ortaklığı için bir web sitesine ihtiyacı var mı? Cevabı, evet veya hayır olabilir. Kariyerinize satış ortağı olarak başlamak için bir kuruşunuz bile yoksa, bir web sitenizin olması gerekmez, çünkü bir web sitesi domain kaydı ve host satın almak için paraya mal olabilir.

Ancak blogger’dan ücretsiz bir blog edinerek, hiçbir şey harcamadan online işinize başlayabilirsiniz .

Ürünlerinizi online olarak çeşitli kişilere tanıtmak için bir blog veya web sitesine ihtiyacınız olacaktır. Onlara ulaşmak için günde 800 ila 2000 kelimelik büyük bir yazı yazmalısınız.

Bir web sitesiyle başlamakta zorlanıyorsanız, bunu ücretsiz bir blog ile yapabilirsiniz. Daha sonra para kazanmaya başladığınızda ücretsiz blogunuzu tam teşekküllü bir web sitesine taşıyabilirsiniz.

Ne Kadar Kazanabilirim?

Bu çok zor bir soru. Satış ortaklığı sizi sadece bir gün içinde zenginleştirecek bir fırsat değil. Tabii ki onunla çok para kazanabilirsiniz, ancak biraz deneyime ihtiyacınız var.

Müşterilerinizi ürün almaya ikna edebilmek için yazma becerilerinizi geliştirmelisiniz. Bir ürünü sattığınız kadar para kazanırsınız.

Bugün uzman satış ortaklığı pazarlamacıları ayda 10.000 ile 50.000 dolar arasında para kazanıyor. Ancak yıllarca sıkı çalışmanız ve duruma çok hızlı adapte olmanız gerekiyor. Çok para var ama lütfen bir gecede sonuç beklemeyin. Bu yüzden uzun bir yolculuk için hazırlıklı olun.

Sonuç

Sonuç olarak satış ortaklığına başlamadan önce lütfen kendinize dört soru sorun. İlki hangi satış ortaklığı ağını seçmektir?

Benim tavsiyem orijinal ürüler sunan ve uzun vadede size para kazandıracak olan CJ ile çalışmaktır. İkincisi, bir ürün nasıl seçilir? Kalitesi iyi bir ürün seçin ve satış fiyatı oldukça ortalama olsun. Üçüncüsü, bir web sitesine sahip olmakla ilgilidir.

Son soru ne kadar kazanabilirim? Gerçekten de bir servet kazanabilirsiniz, ancak bir uyarı olarak bir gecede hiçbir şey beklememeniz gerektiğini hatırlatayım.

Yazma becerilerinizi yıllarca geliştirmelisiniz, o zaman sürekli bir gelir akışı bekleyebilirsiniz.

Satış otraklığı bir odak ve sabır işidir. Bazen ilk aşamada sonuç alamazsınız, motivasyonunuzu düşürmeyin. En büyük uzmanlar bile çok fazla hata yaptı ve başarısız oldu.

Ancak başarısızlıktan ders aldılar, çalışmaya devam ettiler ve sonunda milyoner oldular. Başarının anahtarı başarısızlıkları başarının bir sonraki adımı olarak kabul etmektir.